Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentáciaObrázková prezentácia

Roland Schimmelpfennig: Zapnúť / Vypnúť

Zapnúť/Vypnúť
Hosťovanie Národného divadla Mannheim v rámci Festivalu Eurokontext.sk


Žiadne predstavenia.

„Svet zanikol, skonštatuje herečka Anne Marie Lux ako klaviristka na scéne, ale hviezdy sú jasné ako nikdy predtým. Zapnúť/Vypnúť je scénická báseň, javiskové haiku, múdre i krásne. A nenásytná spoločnosť je priehľadná. Tak ako to je, to už nemôže ďalej ostať. “ (Frankfurter Allgemeine Zeitung)

V malom hoteli na pobreží sa každý pondelok stretáva Pani Z. s Pánom A., Pani A. a Pán Y. a pani Y. s Pánom Z. Tri páry, ktoré netušia, že za vedľajšími dverami je ich vlastný manžel alebo manželka v posteli s niekým iným. Do hotela prichádzajú jeden po druhom, a preto nič netušia. No možno sa k sebe v skutočnosti hodia oveľa lepšie. Iba mladý muž v okuliaroch pozná všetkých hostí a ich tajomstvá. Aj on je zamilovaný. Dievčina, ktorú miluje, však žije na druhej strane hôr a nemôže odísť. Stačí iba krátke bliknutie svetla – zapnutie a vypnutie. A je jasné – niečo sa stalo, niečo tu nie je v poriadku. Zrazu má Pani Z. dve hlavy a Pán A. už nemá ústa. Srdce Pána Y horí, zatiaľ, čo srdce Pani A. sa zmenilo na kameň. Cez noc prišla z druhej strany hôr aj mladá dievčina a hľadá mladého muža v okuliaroch. Nič nie je tak, ako bolo predtým. Nie je to ani katastrofa, ani koniec sveta a predsa sa svet vykoľajil, priam vylial zo svojich brehov ako vlny cunami, ktoré otriasli pobrežím Japonska. Hru Zapnúť/Vypnúť napísal pre Nové národné divadlo v Tokiu súčasný nemecký dramatik Roland Schimmelpfennig. V poetických obrazoch v nej zachytil svoje pocity z katastrofy po atómovom výbuchu vo Fukušime. Hru uviedli v Národnom divadle Manheim po prvý raz v nemeckej premiére.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 45 minút bez prestávky

Réžia: Burkhard C. Kosminski
Scéna: Florian Etti
Kostýmy: Lydia Kirchleitner
Hudba: Hans Platzgumer
Svetelný dizajn: Nicole Berry
Dramaturgia: Ingoh Brux

Účinkujú:
Chlapec v okuliaroch:
Sven Prietz
Dievča na bicykli: Anne-Marie Lux
Pani Z (žena s dvomi hlavami): Katharina Hauter
Pán A (muž bez úst): Stefan Reck
Pani A (žena z kameňa): Ragna Pitoll
Pán Y (muž s horiacim srdcom): Fabian Raabe
Pani Y (mora): Hannah Müller
Pán Z (mŕtvy ryba): Reinhard Mahlberg

VIDEO: