Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS
Mária Rychlová

Mária Rychlová

Opera / Umelecký súbor / Hosťujúci umelci / Soprán

FotogalériaPo absolvovaní Konzervatória v Bratislave u doc. Eleny Holičkovej pokračovala v štúdiu spevu na VŠMU u profesora Petra Mikuláša.

Na Súťaži konzervatórií Slovenskej republiky v roku 2005 získala tretiu cenu v druhej kategórii a tretiu cenu si vybojovala aj na Medzinárodnej speváckej súťaži Imricha Godina vo Vrábloch
(2007). V roku 2008 na jubilejnom dvadsiatom ročníku Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidra Trnavského vyhrala okrem prvého miesta v prvej kategórii aj cenu Hudobného centra a Osobitnú cenu Márie Kišonovej-Hubovej za najlepšiu interpretáciu piesne Ružičky.

            V roku 2009 absolvovala vďaka programu ERASMUS polročný zahraničný študijný pobyt v Perugii u prof. Cecilie Valdenassi.

            V júli 2010 spolu s vynikajúcou gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou vystúpila s recitálom španielskych piesní a zarzuel v talianskej Domodossole. V septembri roku 2011 spievala spolu s telesom Virtuosi Quartet v rámci Medzinárodného hudobného festivalu PONTES 2011. Od sezóny 2011/2012 pôsobí ako hosťujúca sólistka v Opere SND. Publiku sa predstavila najskôr v opere W. A. Mozarta Čarovná flauta v úlohe Papageny. Neskôr stvárnila postavu Pastierika v Suchoňovej opere Krútňava a taktiež jednu z Kňažiek bohyne Moreny v Suchoňovej opere Svätopluk. V októbri 2011 vystúpila spolu s gitaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou na Medzinárodnom hudobnom festivale Guitar Gems 2011 v Izraeli a o mesiac neskôr na Medzinárodnom hudobnom festivale Život je krásny v Bukurešti.

            V roku 2012 sa vďaka Kempinski Arts Programme aktívne zúčastnila majstrovských kurzov na Medzinárodnej letnej akadémii v Salzburgu v triede Ildikó Raimondi. V júni 2013 úspešne zakončila štúdium na VŠMU v Bratislave. V divadelnej sezóne 2013/2014 sa návštevníkom Opery SND predstavila v úlohe Víly Terky v pôvodnej slovenskej opere Milana Dubovského Veľká doktorská rozprávka a tiež ako Prilepa v novom naštudovaní Čajkovského Pikovej dámy.

            Na prelome novembra a decembra 2014 absolvovala Mária Rychlová koncerty v Japonsku s Orchestrom Slovenského rozhlasu, kde spievala sopránové sólo v 9. symfónii L. v. Beethovena. S týmto istým dielom, po boku Aleny Kropáčkovej (mezzosoprán), Ľudovíta Ludhu (tenor) a Petra Mikuláša (bas), sa predstavila aj domácemu publiku na koncerte organizovanom pri príležitosti 70. výročia od ukončenia 2.svetovej vojny, ktorý sa konal 9. mája 2015 v Koncertnej sále Slovenskej filharmónie. V rámci divadelnej sezóny 2014/2015 premiérovo stvárnila na scéne Opery SND postavu Mi v operete Franza Lehára Zem úsmevov a postavu Concetty vo Ferrariho Šperkoch Madony.Papagéna
Wolfgang Amadeus Mozart: Čarovná flauta

Pastierik
Eugen Suchoň: Krútňava

Papagena
Wolfgang Amadeus Mozart: O čarovnej flaute a iných kúzlach


Newsletter

Vstupenky

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

Žiadne predstavenia.

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,64%

záleží od titulu predstavenia
26,86%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,10%

zaobídem sa i bez nich
23,40%

Počet hlasujúcich: 26614