Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS
Anton Keremidtchiev

Anton Keremidtchiev

Opera / Umelecký súbor / Hosťujúci umelci / Barytón

FotogalériaAnton Keremidtchiev je popredným basbarytonistom bulharského pôvodu, žijúcim prevažne v Taliansku. Jeho kariéra sa začala v Štátnej opere v Sofii, ale veľmi skoro sa predstavil aj na zahraničných scénach, predovšetkým v Taliansku (Terst, Pesaro, Palermo a ďalšie). V súčasnosti pôsobí predovšetkým na popredných nemeckých javiskách – v Berlíne, Kolíne nad Rýnom, v Düsseldorfe, Hamburgu a Lipsku. Mimo nemeckých divadiel sa jeho meno objavuje aj na plagátoch v Moskve, Paríži, Oviede, vo Valencii a inde.

Anton Keremidtchiev je uznávaným interpretom talianskej a nemeckej opernej literatúry druhej polovice devätnásteho storočia. K jeho profilovým postavám patria: Germont (La traviata), Sharples (Madama Butterfly), Rigoletto, Jago (Otello), Renato (Maškarný bál), Ezio (Attila), Telramund (Lohengrin), Kurvenal (Tristan a Izolda) a ďalšie.

Okrem opery sa venuje aj koncertnej činnosti. Pod taktovkou známych dirigentských osobností ako James Conllon, Ádám Fischer, Kiril Petrenko, Marc Albrecht, Paolo Carigianini, Ivan Anguelov interpretoval diela klasikov svetovej hudobnej literatúry.

V poslednom období sa predstavil vo viedenskej Volksoper ako Rigoletto a ako Telramund v v Grazi. Bratislavské obecenstvo ho môže vidieť tiež v Lohengrinovi, ale aj ako Rigoletta či Jochanaana v Straussovej Salome.Rigoletto
Giuseppe Verdi: Rigoletto

Simon Boccanegra
Giuseppe Verdi: Simon Boccanegra


Newsletter

Vstupenky

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

Žiadne predstavenia.

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,85%

záleží od titulu predstavenia
26,19%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,51%

zaobídem sa i bez nich
23,46%

Počet hlasujúcich: 32415