Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS
Veronika Mihálková

Veronika Mihálková

Opera / Umelecký súbor / Hosťujúci umelci / Soprán

FotogalériaRodáčka z Bojníc. Operný spev absolvovala na Akadémii múzických umení v Banskej Bystrici (trieda prof. Zlatice Livorovej). Zúčastnila sa na medzinárodných Majstrovských speváckych kurzoch v Piešťanoch (Peter Dvorský, Zlatica Livorová), Karlových Varoch (Magdaléna Blahušiaková) či Znojme (Dagmar Livorová, Jaromír Brych).
Ako koncertná sólistka doposiaľ účinkovala na festivaloch Zámocké hry zvolenské, Operalia a Bojnické hudobné leto, ale aj na viacerých podujatiach organizovaných Ministerstvom kultúry SR a Slovenskou akadémiou vied. Pravidelne spolupracuje s významným slovenským klaviristom Petrom Pažickým.
V súčasnosti je stálou hosťujúcou sólistkou Štátnej opery v Banskej Bystrici. Medzi roly, ktoré tu naštudovala, patria: Flora (G. Verdi: La traviata – 2007), Zuzka (E. Suchoň: Krútňava – 2008), Anna (G. Verdi: Nabucco – 2009), Katrena (E. Suchoň: Krútňava – 2012), Cudzia kňažná (A. Dvořák: Rusalka – 2014) či Zuzka (J. Cikker: Juro Jánošík – 2016). So Štátnou operou Banská Bystrica sa tiež zúčastnila medzinárodného Festiwalu Operowego na scéne Opera Nova v Bydgoszczi (Poľsko) a dvoch umeleckých turné v Japonsku. V sezóne 2016/2017 ju čaká debut na scéne Slovenského národného divadla (úloha Katreny v Suchoňovej Krútňave).Katrena
Eugen Suchoň: Krútňava

Anna
Giuseppe Verdi: Nabucco

Nella
Giacomo Puccini: Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi


Newsletter

Vstupenky

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

Žiadne predstavenia.

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,85%

záleží od titulu predstavenia
26,18%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,51%

zaobídem sa i bez nich
23,46%

Počet hlasujúcich: 32464