Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS
Pavol Remenár

Pavol Remenár

Opera / Umelecký súbor / Sólisti - interní / Barytón

Fotogaléria

* 17. apríl 1974, Dolné Dubové


Pavol Remenár vyštudoval Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, kde bol členom a sólistom speváckeho zboru Comenius. V roku 1996 sa stal poslucháčom operného spevu na VŠMU (prof. Vlasta Hudecová). V tom istom roku zvíťazil na Medzinárodnej speváckej súťaži Mikuláša Schneidra-Trnavského. V roku 1999 postúpil do finále speváckej súťaže Lucie Poppovej. Už počas štúdia účinkoval vo viacerých komorných operných produkciách. Od septembra 2000 je sólistom Opery Slovenského národného divadla, kde debutoval v titulnej postave opery Wofganga Amadea Mozarta Don Giovanni (réžia Jozef Bednárik). O rok neskôr sa predstavil ako Belcore v Donizzettiho opere Nápoj lásky, naštudoval úlohu Figara v Rossiniho buffe Barbier zo Sevilly, ale aj Dandiniho (Rossini, La Cenerentola), Tomeša (Smetana, Hubička), Silvia (Leoncavallo, Komedianti), Marcella (Puccini, Bohéma), Grófa (Mozart, Figarova svadba). Pozornosť na seba upútal v titulnej postave Čajkovského Eugena Onegina a v kreácii Sharplessa v opere Madama Butterfly od Giacoma Pucciniho pod režijným vedením Petra Konwitschného. V roku 2006 stvárnil na doskách Slovenského národného divadla postavu Grófa v Mozartovej Figarovej svadbe v réžii Martina Hubu. O rok neskôr naštudoval titulnú úlohu vo Frešovej opere Martin a slnko (réžia Pavol Smolík) a neskôr postavu Harlekýna v opere Ariadna na Naxe od Richarda Straussa v inscenácii švajčiarskeho režiséra Dietera Kaegiho pod taktovkou rakúskeho dirigenta Waltera Kobéru. K výrazným kreáciám mladého barytonistu patrí Gluckov Orfeus v inscenácii poľského režiséra Mariusza Trelińského i Mozartov Papageno v produkcii Čarovnej flauty. Ďalšou postavou je úloha Valentina v Gounodovej opere Faust (réžia Gintaras Varnas), ale aj rola Jeleckého v Čajkovského Pikovej dáme a postava Jochanana v Straussovej hudobnej dráme Salome a ďalšie.

Pavol Remenár je hosťom rôznych festivalov, venuje sa aj koncertnej činnosti a nahrávaniu nových operných diel, a tiež komorným piesňovým recitálom.

Z jeho najvýraznejších zahraničných úspechov treba spomenúť hosťovanie v titulnej postave opery Eugen Onegin v Lipsku (2010 – 2011) a v Štátnej opere Budapešť (2010 – 2013). V roku 2011 spieval v Opernhaus Zürich Goriančikova v Janáčkovej opere Z mŕtveho domu a v roku 2015 Šiškova v tom istom titule na doskách Národného divadla Praha.Figaro
Gioacchino Rossini: Barbier zo Sevilly

Marcello
Giacomo Puccini: Bohéma

Papagéno
Wolfgang Amadeus Mozart: Čarovná flauta

Don Giovanni
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni

Eugen Onegin
Piotr Iľjič Čajkovskij: Eugen Onegin

Figaro
Gioacchino Rossini: Figaro sem, Figaro tam

Silvio
Ruggiero Leoncavallo: Komedianti

Papageno
Wolfgang Amadeus Mozart: O čarovnej flaute a iných kúzlach

Ramiro
Maurice Ravel: Španielska hodinka (L´heure espagnole)

Ruggiero
Jacques Fromental Halévy: Židovka

Don Giovanni
Martin Vanek: Z opery do opery


Remenár Pavol

Remenár Pavol

Barytón, sólista Opery

Newsletter

Vstupenky

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

Žiadne predstavenia.

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
27,85%

záleží od titulu predstavenia
26,18%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,51%

zaobídem sa i bez nich
23,46%

Počet hlasujúcich: 32464