Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Program - máj 2017

  nová budova,
Sála opery a baletu
nová budova,
Sála činohry
nová budova,
Štúdio
historická budova
pondelok
1
- - - -
utorok
2
- Ján Palárik
Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch
Činohra: 19.00 – 21.50
Ivan Stodola
Bačova žena
Činohra: 19.00 – 20.40
-
streda
3
- Ingmar Bergman
Fanny a Alexander
Činohra: 18.00 – 21.15
Christopher Hampton
Popol a vášeň
Činohra: 19.00 – 21.30
Vážení diváci, z technických príčin je zastavený predaj vstupeniek v šiestom rade. Ďakujeme za pochopenie.
Giuseppe Verdi
Nabucco
Opera: 19.00 – 21.45
štvrtok
4
- Viliam Klimáček
Sissi (úteky Alžbety Rakúskej)
Činohra: 19.00 – 22.00
Modrý salón
Peter Pavlac
Slovo Válkovo
Derniéra
Činohra: 19.30 – 20.30
Peter Quilter
Je úžasná!
Zrušené
Činohra:
19.00 – 21.25
-
piatok
5
- Jiří Havelka
Elity
Činohra: 19.00 – 21.00
Séria NC3
Modrý salón
Valeria Schulczová, Roman Olekšák
Leni
Činohra
Modrý salón
Modrý salón
Prorocké poznanie Chalíla Džibrána
Presunuté na 22. 5. 2017,
Činohra:
19.30 – 21.00
Séria PM
Bernhard Studlar
Túžba po nepriateľovi
Činohra: 19.00 – 20.40
Séria NC4
Georges Bizet
Carmen
Opera: 19.00 – 22.00
sobota
6
Nepredajme nevestu!
Opera: 11.00 – 12.10
Pavol Dobšinský, Anton Korenči, Juraj Bielik
Mechúrik-Koščúrik
Derniéra
Činohra: 14.00 – 15.00
Jonathan Littell
Láskavé bohyne
Činohra: 19.00 – 22.20
Wolfgang Amadeus Mozart
Così fan tutte
Opera: 19.00 – 21.45
nedeľa
7
Giuseppe Verdi
La traviata
Opera: 17.00 – 19.45
Séria V
William Shakespeare
Skrotenie zlej ženy
Činohra: 18.00 – 20.45
Ivan Vyrypajev
Ilúzie
Činohra: 18.00 – 20.00
-
pondelok
8
- - - -
utorok
9
- Roald Dahl
Apartmán v hoteli Bristol
Činohra: 19.00 – 22.00
Modrý salón
Georg Büchner
Mier chatrčiam! Vojnu palácom!
Činohra: 19.30 – 20.45
- -
streda
10
- Gustave Flaubert
Madame Bovary
Derniéra
Činohra: 19.00 – 22.00
Modrý salón
Valeria Schulczová, Roman Olekšák
Leni
Činohra: 19.30 – 21.00
- „Medzinárodný koncert baletných škôl, Tanečného konzervatória Evy Jaczovej a Baletu SND
Hosťovanie
Balet: 19.00 – 19.00
štvrtok
11
- - Peter Lomnický
Strach
Nová dráma
Činohra: 16.00 – 17.50
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
V rámci festivalu Nová dráma
Peter Lomnický
Strach
Nová dráma
Činohra: 19.00 – 20.50
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
V rámci festivalu Nová dráma
Giuseppe Verdi
Macbeth
Opera: 19.00 – 22.00
piatok
12
- Modrý salón
DOBRODRUŽSTVO V IZRAELSKOM DIVADELNOM SVETE
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
Nová dráma
Činohra: 16.00 – 17.00
VOĽNÝ VSTUP
V rámci festivalu Nová dráma
Modrý salón
Antológia izraelskej drámy
Nová dráma
Činohra: 17.00 – 18.00
VOĽNÝ VSTUP
Laco Kerata
Dobro
Nová dráma
Činohra: 19.00 – 21.45
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
-
sobota
13
Sergej Sergejevič Prokofiev, Natália Horečná
ROMEO A JÚLIA - Tak ako včera...
Premiéra
Balet: 19.00 – 21.10
Séria Y-VIP
Modrý salón
Trojboj
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
Nová dráma
Činohra: 16.00 – 18.00
VOĽNÝ VSTUP
V rámci festivalu Nová dráma
Priznanie
Nová dráma
Činohra: 20.15 – 21.50
Predstavenie bude uvádzané s anglickými titulkami
Jean Baptiste Poquelin Molière
Lakomec
Činohra: 19.00 – 21.20
nedeľa
14
Sergej Sergejevič Prokofiev, Natália Horečná
ROMEO A JÚLIA - Tak ako včera...
Premiéra
Balet: 17.00 – 19.10
- Pavol Weiss
Zo života ľudstva
Činohra: 18.00 – 21.00
Séria AT
Voci da camera
Opera: 17.00 – 17.00
pondelok
15
- Večer s Adelou Banášovou
Trochu inak
Iné: 19.00 – 20.20
Na predstavení sa realizuje televízny záznam
Séria TI
- -
utorok
16
Giacomo Puccini
Turandot
Opera: 19.00 – 22.10
- Péter Esterházy
Mercedes Benz
Činohra: 19.00 – 22.00
Séria NC4
-
streda
17
- Modrý salón
Pavol Országh Hviezdoslav
Časy, časy, mrcha časy
Činohra: 19.30 – 21.00
Peter Karvaš
Polnočná omša
Činohra: 19.00 – 20.50
Milan Dubovský
Veľká doktorská rozprávka
Opera: 11.00 – 13.10
štvrtok
18
Ludwig van Beethoven
Fidelio
Zrušené
Opera:
19.00 – 21.30
- Peter Pišťanek
Rivers of Babylon
Činohra: 19.00 – 20.50
-
piatok
19
- - Péter Esterházy
Mercedes Benz
Činohra: 19.00 – 22.00
Večer tanečného umenia VŠMU a Baletu SND
Hosťovanie
Balet: 19.00 – 21.00
sobota
20
Wolfgang Amadeus Mozart
Čarovná flauta
Opera: 18.00 – 20.50
Séria M
Modrý salón
Georg Büchner
Mier chatrčiam! Vojnu palácom!
Činohra
Georges Feydeau
Tak sa na mňa prilepila
Činohra: 19.00 – 21.45
Viliam Klimáček
Mojmír II. alebo Súmrak ríše
Zrušené
Činohra:
19.00 – 20.45
-
nedeľa
21
- - - Giacomo Puccini
Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi
Opera: 17.00 – 20.45
pondelok
22
- Modrý salón
Modrý salón
Prorocké poznanie Chalíla Džibrána
Činohra: 19.30 – 21.00
- -
utorok
23
Jacques Fromental Halévy
Židovka
Opera: 19.00 – 22.15
Roald Dahl
Apartmán v hoteli Bristol
Činohra: 19.00 – 22.00
- Milan Dubovský
Veľká doktorská rozprávka
Opera: 11.00 – 12.45
streda
24
Sergej Sergejevič Prokofiev, Natália Horečná
ROMEO A JÚLIA - Tak ako včera...
Balet: 19.00 – 21.10
Jiří Havelka
Elity
Činohra: 19.00 – 21.00
Séria NC4
Modrý salón
Valeria Schulczová, Roman Olekšák
Leni
Činohra: 19.30 – 21.00
- -
štvrtok
25
- Ján Palárik
Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch
Činohra: 19.00 – 21.50
Modrý salón
Karol Wojtyła
Lúče otcovstva
Činohra: 19.30 – 20.15
Božena Slančíková-Timrava, Daniel Majling
Bál
Zrušené
Činohra:
19.00 – 22.00
- Piotr Iľjič Čajkovskij
Eugen Onegin
Opera: 19.00 – 21.50
piatok
26
Giuseppe Verdi
Simon Boccanegra
Opera: 19.00 – 21.40
- Sláva Daubnerová
Spievajúci dom
Predpremiéra
Činohra: 19.00 – 21.20
-
sobota
27
- - Sláva Daubnerová
Spievajúci dom
Premiéra
Činohra: 19.00 – 21.20
Adolphe Charles Adam
Giselle
Balet: 19.00 – 21.30
nedeľa
28
Hector Berlioz
Faustovo prekliatie
Opera: 17.00 – 19.15
- Sláva Daubnerová
Spievajúci dom
Premiéra
Činohra: 18.00 – 20.20
Kontinuity - Kapitoly z dejín Opery SND
Opera: 10.30 – 10.30
pondelok
29
- - - -
utorok
30
- -
Sláva Daubnerová
Spievajúci dom
Zrušené
Činohra:
10.00 – 12.20
-
streda
31
- - - -
         
Zobraziť: Predošlý mesiac | Nasledujúci mesiac