Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

DOSKY 2017

DOSKY 2017
22. ročník odovzdávania Divadelných ocenení sezóny

nedeľa 15. október 2017 - 20:00, nová budova, Sála činohryŽiadne predstavenia.

Všetci hráme divadlo

Kto v tomto roku podal najlepší herecký výkon, zahral najlepšie divadlo? Boli to politici, ktorí sa tvária, že im ide o naše dobro? Alebo vaša suseda, čo urputne bojuje s nepriazňou osudu, no pred svetom hrá, že je všetko v najlepšom poriadku? Všetci sme niekedy hrali divadlo. Niektorí ho s radosťou hrajú dodnes, iní si ním pomáhajú v živote či práci. Príďte sa pozrieť na tých najlepších, ktorí získajú tohtoročné DOSKY – Divadelné ocenenia sezóny.

Ceremoniál udeľovania Divadelných ocenení sezóny DOSKY bude poctou tým najlepším výkonom uplynulej sezóny, ale aj divadlu ako takému. Jedinečné predstavenie so špecifickou témou a štýlom, ktorého nevyhnutnou súčasťou je nadhľad a sebairónia divadelníkov.

Divadelné ocenenia sezóny - DOSKY sú najznámejšou slovenskou cenou v oblasti divadla. Udeľuje ich Asociácia súčasného divadla už od roku 1996. Víťazi si so sebou odnášajú drevenú dosku s postriebreným štítkom, ktorú navrhol scénograf Aleš Votava, za realizáciu cien je zodpovedný akademický sochár Tomáš Lupták. Ceny sa udeľujú na základe ankety, do ktorej sa každoročne zapájajú desiatky divadelných kritikov, teoretikov, ale aj novinárov a publicistov.

Medzi laureátov ceny z ostatných ročníkov ocenení patria Petra Vajdová, Dominika Kavaschová, Zdena Studenková Richard Stanke či Ľuboš Kostelný. Viacero „dosiek“ získali počas histórie ocenení Emília Vášáryová, Robert Roth, Martin Huba či Daniel Heriban, režisér Roman Polák, či výtvarníci Peter Čanecký, Tom Ciller, Alexandra Grusková a Marija Havran.

Ceremoniál DOSKY 2017 sa uskutoční dňa 15. októbra od 20.00 hod. v Sále činohry novej budovy SND. Prenos z ceremoniálu bude odvysielaný na Dvojke RTVS. Vstupenky v predaji v pokladniach SND.

Viac informácií nájdete na www.cenydosky.sk

Autori projektu DOSKY: Silvia Hroncová, René Parák, Zuzana Uličianska
Autor návrhu ceny: Aleš Votava
Realizácia ceny: Tomáš Lupták
Réžia: Alena Lelková
Scenár: Jozef Koleják