Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Barbier na Mikuláša v exkluzívnom obsadení

Článok zaradený dňa: 30. 11. 2016
Barbier na Mikuláša v exkluzívnom obsadení

Na programe Opery SND je 6. decembra na sv. Mikuláša inscenácia Rossiniho opery-buffy Barbier zo Sevilly v príťažlivom obsadení.
Šibalskú Rosinu stvárni skvelá mezzosopranistka Jana Kurucová (namiesto pôvodne plánovaného hosťovania Adriany Kučerovej) a ďalším vzácnym hosťom na doskách SND bude svetom uznávaný basista Štefan Kocán.

Za pomoci rafinovaného gurmána života Figara si Rosinu, ktorú úzkostlivo stráži jej tútor Dr. Bartolo, získa mladý gróf Almaviva... na zdanlivo jednoduchej zápletke sa diváci nielen pobavia, ale aj osviežia trblietavou farebnou hudbou jedinečného majstra Gioachina Rossiniho. Opera Barbier zo Sevilly je totiž ohňostrojom originálnych, invenčných hudobných a situačných nápadov. Popredný činoherný režisér Roman Polák, ktorého čoraz viac oslovuje aj opera, sa nechal inšpirovať barokovým divadlom. Čo sa týka kostýmov, vychádzali tvorcovia inscenácie z princípu commedie dell´arte: milenci sú krásni, starý zaľúbenec je bruchatý a podobne. Spevákom takáto typológia pomáha účinnejšie prejaviť aj herecký talent šťavnato a s humorom. Roman Polák však ponúka divákom aj istú psychoterapiu. Inscenácia hľadá odpovede na otázky, čo je to v dnešnej dobe zábava, čo od nej očakávame, či čo nám dáva.

Predstavenie opery Barbier zo Sevilly bude 6. decembra hýriť inteligentnou roztopašou, šarmom a humorom, ktorého zárukou sú okrem spomínaných hosťujúcich hviezd Jany Kurucovej (Rosina) a Štefana Kocána (Basilio), aj ďalší poprední operní sólisti Martin Gyimesi (Almaviva), Jozef Benci (Bartolo), Aleš Jenis (Figaro), ktorých bude inšpirovať temperamentná taktovka dirigenta Rastislava Štúra.
Využije príležitosť aj ako vhodnú pozornosť na sviatok Mikuláša.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

 

Zdieľaj: Facebook