Preskočiť menu
Textové zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Legendárny Netopier opäť priletí na scénu SND

Článok zaradený dňa: 14. 12. 2016 / Izabela Pažítková
Legendárny Netopier opäť priletí na scénu SND

Do SND zavíta opäť kráľ viedenských valčíkov Johann Strauss ml. a jeho Netopier. Dielo, ktoré nikdy nesklame. Rafinovanú operetu s podmanivými melódiami, vtipnými zámenami a rozihranými situáciami uvádzajú popredné operné scény. Pre divákov prináša vždy pozitívnu energiu svojou hravosťou a jemným humorom, od interpretov však vyžaduje plné spevácke i herecké nasadenie. Práve preto ju majú v repertoári poprední operní sólisti, aby všetko na scéne – spev i herecký kumšt pôsobili bezprostredne tak, ako to „ľahkonohá“ múza – opereta vyžaduje.

Príbeh operety Netopier je priezračný, o trochu vypočítavej „pomste“ jedného kamaráta bonvivána druhému, v ktorej zohráva úlohu celá „mašinéria“ zápletiek a podvádzaní v mene lásky a radosti zo života. Nesie sa v rytme vychádzajúceho z pohybu, tanca, nádhernej melodiky, jednoducho zaujme v áriách, duetách a kupletoch svojou virtuozitou a veľkoleposťou zborov.

Práve pre tieto kvality býva na programe v čase sviatočnom pred blížiacim sa záverom roka. Nadväzujúc na túto tradíciu ju opäť uvádza aj Opera SND a to do konca roka až trikrát – v sobotu 17. decembra, v utorok 27. decembra a pochopiteľne na Silvestra.

V alternáciách sa vystriedajú poprední naši i hosťujúci sólisti Miroslav Dvorský, Jakub Pustina, Adriana Kohútková, Petra Nôtová, Ján Galla, Juraj Peter, Denisa Šlepkovská, Monika Fabianová, Ondrej Šaling, Tomáš Juhás, Daniel Čapkovič, Ivan Ožvát a ďalší. Opereta je naštudovaná v nemeckom jazyku so slovenskými titulkami, hovorené slovo je pravdaže v slovenčine. Spev preruší aj vstup známej postavy Froscha – raz v podaní popredného hosťa z Košíc Ivana Krúpu, inokedy zasa v podaní známeho herca a moderátora Petra Marcina. A to všetko pod taktovkou Dušana Štefánka.

Je čas uvoľniť sa a využiť príležitosť na kultivovanú a umelecky hodnotnú zábavu.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

 

 

Zdieľaj: Facebook