Preskočiť menu
Štandardné zobrazenie | Newsletter - Spravodaj | | | | | Mapa stránok | English | Deutsch
Vyhľadávanie
Slovenské národné divadlo
Obrázková prezentácia

Mediálni partneri Opery SND
Logo partnera - opera1
Logo partnera - Logo OS

Umelecký súbor


Slavomír Jakubek

dramaturg
Martin Bendik
Pavol Smolík

šéfdirigent
Rastislav Štúr

dirigenti
Branko Ladič
Martin Leginus
Dušan Štefánek

hosťujúci dirigenti
Robert Jindra
János Kovács
Jaroslav Kyzlink
Ondrej Olos
Marián Vach
Peter Valentovič

hosťujúci režiséri
Martin Bendik
Diego de Brea
Marián Chudovský
Zuzana Gilhuus
Andrea Hlinková
Peter Konwitschny
Daniel Kramer
Roman Polák
Hans-Joachim Ruckhäberle
Martin Schüler
Manfred Schweigkofler
Svetozár Sprušanský

asistenti réžie
Gustáv Herényi
Lucia Rakúsová

hlavný zbormajster
Pavel Procházka

zbormajster
Ladislav Kaprinay

Mária Farkašová
Peter Guľas
Klaudia Kosmeľová
Branko Ladič
Róbert Pechanec
Milada Synková

inšpicienti
Magdaléna Lattáková
Naďa Raková
František Šenigla

šepkárky
Magda Auerová
Eva Balážová
Natália Mózerová

Soprán
Jana Bernáthová
Katarína Flórová
Eva Hornyáková
Katarína Juhásová-Štúrová
Adriana Kohútková
Klaudia Račić Derner
Eva Šeniglová
Ľubica Vargicová
Andrea Vizvári

Mezzosoprán
Monika Fabianová
Denisa Hamarová
Terézia Kružliaková
Jitka Sapara-Fischerová
Denisa Šlepkovská

Tenor
Ján Babjak
Martin Gyimesi
Tomáš Juhás
Jozef Kundlák
Ľudovít Ludha
Ivan Ožvát

Barytón
Daniel Čapkovič
Ján Ďurčo
Pavol Remenár
Sergej Tolstov

Bas
František Ďuriač
Ján Galla
Martin Malachovský
Peter Mikuláš
Juraj Peter

Soprán
Linda Ballová
Helena Becse-Szabó
Anda Louise Bogza
Jolana Fogašová
Miriam Garajová
Liene Kinča
Veronika Mihálková
Petra Nôtová
Maria Pia Piscitelli
Mária Porubčinová
Mária Rychlová
Jana Šrejma Kačírková

Mezzosoprán
Alena Kropáčková
Jana Kurucová
Štěpánka Pučálková
Michaela Šebestová

Tenor
Miroslav Dvorský
Juraj Hollý
Kyungho Kim
Maksym Kutsenko
Boldizsár László
Michal Lehotský
Igor Pasek
Róbert Remeselník
Anton Rositskiy
Ondrej Šaling
Jan Vacík

Barytón
Leo An
Aleš Jenis
Dalibor Jenis
Anton Keremidtchiev
Jakub Kettner
Adam Plachetka
Ľubomír Popik
Filip Tůma

Bas
Gustáv Beláček
Jozef Benci
Mikuláš Doboš
Peter Kellner
Štefan Kocán
Roman Krško
Martin Mikuš
Marek Pobuda
Boris Prýgl
Jiří Sulženko
Tomáš Šelc

Činoherci
Lucia Korená
Ivan Martinka
Jana Sovičová

Bratislavský chlapčenský zbor
Magdaléna Rovňáková

Pressburg Singers
Janka Rychlá

Prvý soprán
Katarína Gálová
Mária Krčmárová
Monika Kuruczová
Miriam Maťašová
Eleonóra Milecová
Katarína Polakovičová
Beata Pongrácová
Eva Rampáčková
Elena Rišková
Mária Šimonovičová

Druhý soprán
Jana Beňovská
Daria Ďurišová
Dominika Kordiaková
Monika Kyšková
Zuzana Marczelová
Júlia Ščepánová
Iveta Zemanová
Ľubica Zemanovičová

Prvý alt
Marta Danižeková
Margareta Gužíková
Paulína Hríbová
Andrea Hulecová
Jaroslava Juríčková
Anna Kováčová
Mária Kovács
Katarína Ofúkaná
Eva Simandlová
Karolína Vargicová

Druhý alt
Anna Albertová-Košarová
Eva Halászová
Margot Kobzová
Gabriela Pingitzerová

Prvý tenor
Jozef Hora
Ján Keder
Martin Klempár
Attila Kovács
Stanislav Pavlík
Jiří Zouhar
Michal Želonka

Druhý tenor
Michal Čubaň
Peter Hricák
Dušan Kuchár
Ľuboš Straka
Peter Sýkora
Ľudovít Vongrej
Michal Vrábeľ

Prvý bas
Milan Kľučár
Peter Kružliak
Ján Marták
František Skalka
Martin Smolnický
Alexander Varga
Pavol Vrábel

Druhý bas
Daniel Hlásny
Vladimír Horváth
Ivan Kubovič
Petr Tománek
Mário Tóth
Ladislav Uhrák

Prvý koncertný majster
Arpád Patkoló

Druhý koncertný majster huslí
Vladimír Harvan
Milan Vonderka

Prvé husle
Daniela Csabi Načeva
Štefan Filas
Mária Harvanová
Zuzana Hrašková
Lucia Kopčáková
Aneta Lednická
Eva Mareková
Katarína Mintálová
Jozef Ostrolucký
Rudolf Patrnčiak
Lenka Pospíšilová-Strnadová
Lucia Prágerová
Vladimír Rozsypal
Mojmír Rusnák
Július Szászi
Jaroslava Voľanská
Oswald Willmann

1. vedúci skupiny druhých huslí
Milan Adamec

2. vedúci skupiny druhých huslí
Líga Kuzmane

Zástupca vedúcich skupiny druhých huslí
Oleg Latták

Druhé husle
Gabriela Beranová
Jana Božková
Ján Džavík
Eva Džavíková
Emília Flimelová
Marta Janovičová
Eva Lešická
Ján Lukáč
Ján Petráš
Gabriela Rybárová
Patrícia Sinová
Júlia Sojka
Michal Talian

Vedúci skupiny viol
Ľubomír Ďuriš

Druhý vedúci viol
Júlia Bolebruchová

Zástupca vedúceho skupiny viol
Tomáš Cseh

Violy
Jozef Ábel
Pieter Das
Peter Dvorský
Peter Hamar
Barbora Kubiaková
Alexander Kušč
Igor Medzay
Dezider Szulcsányi

Prvý koncertný majster skupiny violončiel
Jan Pospíšil

Druhý koncertný majster skupiny violončiel
Katarína Černá - Zajacová

Zástupca koncertného majstra skupiny violončiel
Roman Harvan

Violončelá
Branislav Bielik
Mária Kovácsová
Katarína Kozelková
Pavol Kulifaj
Peter Michoněk
Gregor Regeš
Ján Šiška
Martin Zeman

Vedúci skupiny kontrabasov
Lumír Machek
Marián Vavro

1. sólokontrabas
Lumír Machek

Zástupca sólokontrabasistov
Filip Jaro

Kontrabasy
Pavel Bako
Juraj Černý
Erik Hasala
Peter Kán
Oto Šereš

Vedúci skupiny fláut
Jaroslav Harvan

Zástupkyňa vedúceho skupiny fláut
Jana Gazdíková

Flauty
Daniela Blesáková
Karin Hübnerová
Soňa Marečková

Vedúca skupiny hobojov
Vladislava Fabianová

Zástupca vedúceho skupiny hobojov
Michal Šintál

Hoboje
Júlia Csíziková
Tomáš Heinz
Petr Kadera

Vedúci skupiny klarinetov
Vladimír Halmeš

Zástupca vedúceho skupiny klarinetov
Juraj Pivoluska

Klarinety
Peter Cvečka
Marek Hutta
Kristián Tóth

Vedúci skupiny fagotov
Ladislav Práger

Zástupca vedúceho skupiny fagotov
Norbert Ďurček

Fagoty
Richard Karnok
Radoslav Práger
Rastislav Šteffek

Vedúci skupiny lesných rohov
Miklós Horváth

Zástupca vedúceho skupiny lesných rohov
Bohuslav Smutný

Lesné rohy
Tomáš Horkavý
Roman Koza
Vladimír Lichvár
Roland Lukovický
Marcel Majoroš
Jan Smutný

Vedúci skupiny trúbok
Peter Bubnič

Zástupca vedúceho skupiny trúbok
Maroš Podhajský

Trúbky
Tibor Ďuriak
Ľuboš Kamenský
Stanislav Masaryk
Michal Mikušiak

Vedúci skupiny pozáun
Ľuboš Šantavý

Zástupca vedúceho skupiny pozáun
Marek Bubnič

Pozauny
Martin Noga
Magdaléna Plháková
Miloslav Pongrác

Tuba
Ivan Kováčik
Pavol Poliak

Vedúci skupiny bicích nástrojov
Eduard Mikuláško

Zástupca vedúceho skupiny bicích nástrojov
Igor Repka

Bicie nástroje
Marián Michalec
František Tkáč
Štefan Vagovics

Vedúca skupiny hárf
Ľudovíta Tkáčiková

Harfy
Lucia Papánová

Newsletter

Program

Dnes hrámeNasledujúce predstavenie

sobota, 9. 9. 2017, 12:00
Martin Vanek
Z opery do opery

sobota, 16. 9. 2017, 18:00
Martin Vanek
Z opery do opery

nedeľa, 17. 9. 2017, 10:30

Matiné k premiére Španielska hodinka

Anketa

Kupujete si programy k inscenáciám?

áno, vždy
28,03%

záleží od titulu predstavenia
26,43%

podľa ceny (drahé nekupujem)
22,17%

zaobídem sa i bez nich
23,37%

Počet hlasujúcich: 29974