Hviezdy ruského baletu v Slovenskom národnom divadle

Hviezdy ruského baletu v Slovenskom národnom divadle

balet

Baletný galavečer pri príležitosti Ruského dňa – kultúrneho a turistického fóra

nová budova SND, Sála opery a baletu

Organizátori: Slovenské národné divadlo, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Ministerstvo kultúry Ruskej federácie

Ministerstvo kultúry Ruskej federácie a Slovenské národné divadlo uvádza galakoncert

HVIEZDY RUSKÉHO BALETU
Poklady 21. storočia

Na koncerte vystúpia významné hviezdy ruskej baletnej scény z najprestížnejších ruských a svetových divadiel

Režisér zaslúžilý umelec Ruska Adrian Fadejev
Dirigent zaslúžilý umelec Ruskej federácie Alexander Polyanichko
Spoluúčinkuje orchester Slovenského národného divadla

Program:

Polonéza z opery Eugen Onegin
Hudba:
P. I. Čajkovskij
Účinkujú študenti Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v Bratislave

Pas de deux z baletu Spiaca krásavica
Hudba: P. I. Čajkovskij
Choreografia: Marius Petipa a Konstantin Sergejev
Účinkujú víťazi medzinárodných súťaží Anastasia Stashkevich a Viacheslav Lopatin (Veľké divadlo)

Ruský tanec
Hudba:
P. I. Čajkovskij
Choreografia: Аlexandr Gorskij
Účinkuje: národná umelkyňa Ruska, nositeľka štátnej ceny Ruskej federácie, víťazka medzinárodných súťaží Uliana Lopatkina (Маriinské divadlo)

Labyrint samoty
Hudba:
Tomaso Antonio Vitali
Choreografia: Patrick de Bana
Účinkuje: víťaz medzinárodných súťaží Ivan Vasiliev – hosťujúci sólista Veľkého, Mariinského, Michajlovského divadla a American Ballet Theatre.

Pas de deux z baletu Sylfida
Hudba: Herman S. von Lovenskjold
Choreografia: August Bournonville
Účinkujú: zaslúžilá umelkyňa Ruska, víťazka medzinárodných súťaží Anastasia Goriacheva, a víťaz medzinárodných súťaží Andrej Bolotin (Veľké divadlo)

Fragment z baletu Anna Kareninová
Hudba:
P. I. Čajkovskij
Choreografia: Boris Eifman
Účinkujú: víťazka medzinárodných súťaží, nositeľka ceny Zlatý Sofyt, nositeľka ceny Zlatá maska Maria Abashova, a víťaz medzinárodných súťaží Artem Yachmennikov (divadlo Borisa Eifmana)

Pas de deux z baletu Plamene Paríža
Hudba:
Boris Asafiev
Choreografia: Vasilij Vajnonen
Účinkujú: víťazi medzinárodných súťaží Anastasia Stashkevich a Viacheslav Lopatin (Veľké divadlo)

Umierajúca labuť
Hudba: Charles Camille Saint-Saëns
Choreografia: Michail Fokin
Účinkuje: národná umelkyňa Ruska, víťazka štátnej ceny Ruskej federácie, víťazka medzinárodných súťaží Uliana Lopatkina (Mariinské divadlo)

Pas de deux z baletu Don Quijote
Hudba: Ludwig Minkus
Choreografia: Alexandr Gorskij
Účinkujú: víťazka medzinárodných súťaží Iana Salenko – sólistka Štátneho baletu v Berlíne, a víťaz medzinárodných súťaží Ivan Vasiliev – hosťujúci sólista Veľkého, Mariinského, Michajlovského divadla a American Ballet Theatre

Spoluúčinkujú študenti Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v Bratislave.

Vstupné: 45 € a 60 €.