Robert Wilson na doskách SND

Robert Wilson na doskách SND

činohra

nová budova SND, Sála opery a baletu

Multitalentovaný divadelný režisér, konceptuálny umelec a dizajnér Robert Wilson prichádza do Bratislavy, aby slovenskému publiku odhalil zákutia svojej kreatívnej mysle. Slovenské národné divadlo (SND) v spolupráci s agentúrou Pavleye Art and Culture a J&T Bankou prinášajú na Slovensko unikátne predstavenie- kreatívnu prednášku umeleckého vizionára Roberta Wilsona pod názvom 1 UŽ STE TU BOLI (Have you been here before) 2 NIE, TOTO JE PRVÝKRÁT (No This Is The First Time).

Divák zažije osobné stretnutie a priamu interakciu s jedinečným umelcom, ktorý svojou tvorivou trajektóriou výrazne ovplyvnil vývoj svetového divadla.
Jedinečné trojhodinové predstavenie slávneho divadelného režiséra a inscenátora Roberta Wilsona je intímnym autoportrétom jeho kreatívneho procesu, prostredníctvom ktorého necháva diváka nahliadnuť do fascinujúceho estetického univerza. „Presný scenár k tomuto predstaveniu neexistuje. Bob má pripravenú jeho osnovu, ale to, ako sa večer vyvinie, do značnej miery závisí od reakcií a miery participácie publika,“ uvádza kurátor výstavy v SNG Noah Khoshbin.

Počas výnimočného večera sa Wilson aj formou videoprojekcií odvoláva na svoje kľúčové ikonické scénické práce na hrách ako Pohľad nevidiaceho (Deafman Glance), List kráľovnej Viktórie (A Letter for Queen Victoria), Einstein na pláži (Einstein on the Beach, ktoré vytvoril spolu s hudobným skladateľom Philipom Glassom), Občianske vojny (The CIVIL warS) a Čierny jazdec (The Black Rider). Diváci neostanú ukrátení ani o proces inscenačnej tvorby ďalších uznávaných diel operného a činoherného repertoáru.

Projekt nadväzuje na Wilsonovu slovenskú galerijnú premiéru, výstavu pod názvom ROBERT WILSON: VIDEOPORTRÉTY.

Podujatie je v anglickom jazyku (simultánny preklad do slúchadiel zabezpečený).

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny bez prestávky

Ceny vstupeniek: 10 €

VIDEO: