Slovensko 2043

Slovensko 2043

činohra

Diskusie Martina Strižinca na témy spojené s budúcnosťou Slovenska s odborníkmi doplnené o originálny pohľad umelcov

nová budova SND, Modrý salón

Plán predstavení

Utorok 22. 1. 2019
19:30 h 20:30 h
V predaji
Streda 20. 2. 2019
19:30 h 20:30 h
V predaji

V roku 2018 si Slovensko pripomenulo mnohé významné okrúhle historické výročia a nečakane sa po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej znova dostalo na pomyselnú križovatku. Od vstupu do EÚ a NATO našej krajine chýba dlhodobá vízia. Diskutujme o budúcnosti, hľadajme to, čo nás spája a počúvajme sa pri tom. Ako má Slovensko vyzerať o ďalších 25 rokov, teda v roku 2043, keď si budeme pripomínať 50.výročie vzniku moderného štátu? Ako k tomu vieme sami prispieť už teraz?

Séria diskusných večerov v Modrom salóne prevedie divákov rôznymi témami, ktoré sa pred nami v dlhodobom horizonte črtajú. Ako budeme starnúť? Ako sa budeme vzdelávať? Čo budeme jesť, obliekať si s prihliadnutím na meniacu sa klímu? Ako sa budeme prepravovať? A čo vlastne budeme robiť a ako pracovať s ohľadom na demografickú krivku, automatizáciu práce a meniacu sa etnickú štruktúru obyvateľov. A budeme mať v čase digitálneho progresu ešte interaktívne divadlo reprezentované živým hercom?

Moderátor: Martin Strižinec

22. 1. 2019 - NAHRADIA NÁS ROBOTI?
V prvej diskusii z nového cyklu sa budeme zaoberať tým, ako našu spoločnosť v najbližších rokoch a desaťročiach ovplyvní rozvoj nových technológií. Nahradia nás roboti? Čo všetko necháme na umelú inteligenciu? Čo prinesie rozšírená realita? Ako sa zmení bežný život, práca, biznis a vzdelávanie? Aké nové etické dilemy budeme musieť čoskoro riešiť?
Hostia: Peter Irikovský, generálny riaditeľ Exponea, Adela Zábražná, výkonná manažérka Slovenskej aliancie pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE).