Ako sa Lomidrevo stal kráľom

Ľubomír Feldek

Ako sa Lomidrevo stal kráľom

činohra

Fantazijná rozprávka o hrdinoch, drakoch, princeznách aj jazyku a vesmíre pre celú rodinu.

 

nová budova SND, Sála činohry
30. 6. 2018 10:00 h - 12:00 h

Plán predstavení

Sobota 30. 6. 2018
10:00 h 12:00 h
V predaji

Bola jedna žena, stará, ale jará. Keď mala deväťdesiat rokov, porodila syna. Dieťa bolo neobyčajne veľké a mocné – čudovali sa nad tým nielen rodičia, ale i susedia a známi, ba chýr o tom dieťati sa tak rozletel po svete, že sa prišli nad ním čudovať i ľudia z iných krajín. A každý vravel, že ešte nepočul, aby niekde dáka žena porodila takú chlapinu.

Radili sa, aké meno dať chlapcovi. Napokon ho nazvali Lomidrevo a chlapec rástol, mocnel a mal takú silu, že hrubočizné stromy holými rukami zo zeme vytrhával.

Keď dovŕšil Lomidrevo sedemnásty rok, pobral sa do sveta a stretol ďalších tatranských obrov, Miesiželeza a Valivrcha, s ktorými sa vybrali spolu oslobodiť tri krásne princezné, zajaté zlými drakmi. Či sa im to podarilo, ako si s drakmi poradili, aké ťažkosti im narobil prefíkaný Loktibrada, či v tých skúškach všetci obstáli a či mali všetci aj také veľké srdce a dušu ako telo, to všetko sa dozviete v krásnej, napínavej i humornej rozprávke Ľubomíra Feldeka, ktorú pripravujeme ako predstavenie pre celú rodinu – starých i mladých, malých i veľkých, mocných aj slabých, slovom pre všetkých, ktorí veria, že vo svete fantázie sa dá nielen zabaviť, ale starí môžu omladnúť, malí narásť, slabí zmocnieť a hlúpi zmúdrieť.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny s prestávkou

 

Inscenačný tím

Dramaturgia Peter Kováč
Pohybová spolupráca Eva Burdová

Obsadenie

Lomidrevov otec Dušan Tarageľ
Lomidrevo Milan Ondrík
Valivrch Peter Brajerčík (as a host)
Miesiželezo Tomáš Vravník (as a host)
Škrata Laktibradka (Kmotra, Básnik, Krčmár a ďalšie) Gabriela Dzuríková
Princezná Modrovláska Ivana Kuxová Anna Rakovská (as a host)
Princezná Zelenovláska Monika Horváthová (as a host)
Princezná Ružovláska Jana Kovalčíková (as a host) Dominika Morávková (as a host)
Víly, Škriatky Laktibradky Zuzana Náprstková Dana Okáliová (as a host) Michaela Čilíková (as a host) Nikola Olšovská (as a host)
Komparz (troj-, šesť- a deväťhlavý drak) Jakub Kuka (poslucháč VŠMU) Gabriel Fusko (poslucháč VŠMU) Ľuboš Radošovský (poslucháč VŠMU) Filip Šebesta (poslucháč konzervatória) Ferenc Polák (poslucháč konzervatória) Michal Kinik (as a host) Igor Schlosser (poslucháč VŠMU) Andrej Remenik (poslucháč VŠMU) Peter Tilajčík (as a host) Ondrej Bortlík (poslucháč konzervatória) Brian Brestovanský (poslucháč konzervatória) Martin Macko (poslucháč konzervatória) Matúš Mihálik (poslucháč konzervatória) Juraj Bača (poslucháč VŠMU)