Stratené ženy z tróje

Hanoch Levin

Stratené ženy z tróje

činohra

Herecká škola Yorama Loewensteina v Tel Avive (Izrael) v rámci Festivalu Istropolitana 2018

nová budova SND, Štúdio
10. 6. 2018 20:00 h - 22:00 h

Adaptácia Euripidovej tragédie Trójanky jedným z najväčších izraelských scénaristov Hanochom Levinom bola zrežírovaná Yairom Shermanom, víťazom tohtoročnej Golden Heagehog Award za najlepšieho režiséra.
Trójska vojna, najväčší epos v histórii, sa začína únosom najkrajšej gréckej ženy zo všetkých žien – Heleny, a končí sa dobytím Tróje. V tento osudný deň sa ženy v Tróji snažia zachrániť seba a svoje deti od krutého osudu smrti a otroctva a konfrontujú víťaznú stranu s morálnou dilemou. Hra o vojne, nenávisti a sile žien.
Vo svojej odvážnej práci, ktorá uvažuje o dôsledkoch sexuálneho násilia na oboch stranách – víťazov a ich obetí, upravil Levin dve grécke tragédie – Hekuba a Trójanky, a vytvoril samostatný text. Vo svojej adaptácii Levin zbavuje lesku najväčších hrdinov Trójskej vojny, zobrazuje ich ako tyranov, špinavých a otrhaných, po desiatich rokoch zbytočného zápasenia.

Inscenačný tím
Režisér:
Yair Sherman
Hudba: Vocal Guidance: Oded Gadir, live music: Dor Harari
Scéna: Barak Gaon
Kostýmy: Yair Sherman
Svetelný dizajn: Nadav Barnea

Účinkujú: Lidor Edri, Ran Jacobian, Doron Brokman, Dor Harari, May Gariany, Tomer Machloof, Itamar Eliyahu, Shiran Nachum, Noam Arad, Michal Uziel, Daniella Dalin, Lena Fraifeld

Hosťovanie v SND