SND vás pozýva navštíviť novú webovú stránku

Vážení návštevníci Slovenského národného divadla,

od dnešného dňa 1. decembra 2017 vás pozývame navštíviť novú webovú stránku Slovenského národného divadla.

Aktuálnosť, rýchly prístup, jednoduchá orientácia a responzivita na všetkých zariadeniach – tak by sme najlepšie charakterizovali hlavné črty novej webovej stránky.

Domovskej stránke dominujú výrazné fotografie aktuálnych premiérových inscenácií. Nájdete tu tiež program Činohry, Opery a Baletu SND na najbližšie dni, ako aj aktuality zo sveta prvej divadelnej scény. Zároveň sú k dispozícii praktické ikonky, vďaka ktorým sa jedným klikom dostanete do najžiadanejších sekcií: vyhľadávača, programu a rezervačnej linky, môžete sa prihlásiť na odber divadelných noviniek (newslettra), či sledovať naše sociálne siete a nechýbajú ani informácie pre imobilných návštevníkov.

Hlavný navigačný panel obsahuje päť sekcií: Program, Činohra, Opera, Balet a sekciu O divadle. Každá z nich poskytuje informácie týkajúce sa jednotlivých umeleckých súborov, ich repertoáru, programu, pripravovaných premiér, podrobného cenníka a rôznych projektov. V sekcii Program nájdete tiež dostatok informácií o vstupenkách do SND, detských predstaveniach, výstavách na pôde SND, ako aj všetko o medzinárodnom divadelnom festivale Eurokontext.sk.

Aby sme poskytli svojim návštevníkom komplexné spektrum informácií a dokonalú funkčnosť novej webovej stránky, optimalizácia procesov prebieha aj naďalej. Pre našich zahraničných návštevníkov bude v najbližších dňoch k dispozícii aj nemecká a anglická mutácia všetkých častí webovej stránky.

„Webová stránka SND slúži ako jeden z hlavných komunikačných, informačných a predajných kanálov nášho divadla. Za ostatných päť rokov zaznamenávame neustály nárast nákupu vstupeniek prostredníctvom webového portálu návštevník.sk, na ktorý sa naši návštevníci dostávajú primárne zo stránky www.snd.sk. Veríme, že nová stránka umožní ešte jednoduchší prístup,“ hodnotí spustenie novej webovej stránky riaditeľka Centra marketingu SND Radoslava Stratená.

Iniciátorom potreby vytvorenia novej webovej stránky SND a interným garantom projektu bol predchádzajúci riaditeľ Centra marketingu SND Daniel Rabina. SND už pri formulovaní zadania a podmienok prizvalo k spolupráci zástupcov občianskeho združenia Slovensko.Digital. Cieľom bolo pripraviť nový web v maximálne transparentnom a otvorenom konaní. Hodnotiaca komisia vybrala z piatich doručených ponúk projekt softvérovej spoločnosti WEZEO, s. r. o., ktorý – rešpektujúc kritériá a technologické podmienky – oslovil aj svojou nadčasovosťou. SND následne pokračovalo v procese transparentného výberového konania na dodávateľov služieb súvisiacich s projektom nového webového sídla inštitúcie. V súčasnosti webhosting a programátorské práce realizuje spoločnosť Altamira, ktorá v spolupráci s Centrom marketingu SND a umeleckými súbormi SND priebežne pracuje na posledných úpravách a vylepšovaní funkcionalít.

Spustenie novej webovej stránky znamená pre prvú divadelnú scénu veľký krok a významnú zmenu, ktorú určite pocítia aj návštevníci. Aj preto sme sa rozhodli, že súbežne s novou webovou stránkou ponecháme ešte určitý čas aktívnu „starú“ webovú stránku, na ktorú sa návštevníci môžu dostať kliknutím na červenú ikonku s nápisom „starý web“, umiestnenú vpravo dolu.

Veríme, že táto zmena bude pre vás, podobne ako aj pre nás, zmenou k lepšiemu. V prípade, že na novej webovej stránke nájdete akékoľvek nezrovnalosti, budeme radi, keď nám pošlete svoju spätnú väzbu na novyweb@snd.sk. Ďakujeme a prajeme príjemné prehliadanie a jednoduchý nákup.

Vaše SND