Ctibor Bachratý - Okamihy tanca

Vstup zadarmo
Výstavy si môžete pozrieť hodinu pred predstavením podľa aktuálneho programu.

Výstava umeleckých fotografií Ctibora Bachratého zachytáva tanečné predstavenia z minulých ročníkov medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe.

Tento festival je najväčším a najreprezentatívnejším podujatím v oblasti súčasného tanca na Slovensku, a v tomto roku oslavuje 20. výročie. Ambíciou výstavy je reprezentatívnou formu predstaviť tento umelecký žáner širokému spektru divákov. Súčasný tanec je stále akousi popoluškou tanca a široká kultúrna verejnosť ho vníma skôr okrajovo, s akousi obavou uchopiteľnosti jeho podstaty. Výstava fotografií Ctibora Bachratého zachytáva nielen estetiku pohybu, ale i výtvarnú hodnotu produkcií, výrečnosť obrazu pohybových kompozícií a energiu výrazu tanca. Fotografie zachytávajú choreografickú i divadelnú hodnotu prezentovaných produkcií, zvečňujú prchavé momenty a predstavujú verejnosti tento tanečný žáner v reprezentatívnej forme veľkoformátových fotografií.

 

Ctibor Bachratý profesionálne fotografuje od roku 1990 a venuje sa najmä divadelnej, tanečnej fotografii a hudobným festivalom. Je autorom fotografií a pravidelne fotografuje inscenácie významných profesionálnych divadelných scén na Slovensku i v zahraničí. Je dvorným fotografom filmových, hudobných a divadelných festivalov – ArtFilmFest v Trenčianskych Tepliciach a Košiciach, Pohoda v Trenčíne, Bratislava v pohybe, Divadelná Nitra.

 

 

Kurátor: 
Peter Pavlac
Dátum od: 
3.10.2016
Dátum do: 
31.10.2016
Miesto výstavy: 
3. NP strana Opery a Baletu
Autor fotografií: 
Ctibor Bachratý