Darujme

Divadlo pre všetky deti

V Slovenskom národnom divadle veríme, že každé dieťa bez rozdielu by malo mať šancu a príležitosť zažiť divadlo na vlastnej koži. Aj preto zvlášť myslíme na deti, ktoré do divadla nemá kto vziať, ale tiež na rodiny, ktoré si návštevu divadla nemôžu dovoliť.
 
SND sa rozhodlo v spolupráci s OZ Úsmev ako dar iniciovať charitatívny projekt ,,Divadlo pre všetky deti”. Bez divadla totiž deti prichádzajú nielen o úžasný umelecký zážitok, ale aj o šancu na vzdelávanie. Divadlo nepochybne rozvíja kreativitu, kultúru, komunikáciu, trpezlivosť, morálku i predstavivosť.
 
„V ťažkej pandemickej dobe si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov, preto sme sa rozhodli k tomu prispieť aj my. Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.
 
V pokladnici SND je špeciálne označená pokladnička, kam môže každý návštevník pri kúpe vlastných vstupeniek alebo darčekových poukážok prispieť ľubovoľnou sumou na vstupenku pre deti z centier pre deti a rodiny, náhradných a sociálne slabších rodín.
 
Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar. Vstupenku deťom môžete zakúpiť aj elektronicky cez QR code, platobnou kartou v pokladnici SND alebo cez portál https://usmev.darujme.sk/divadlo-pre-vsetky-deti/
 
Ku každej vstupenke, ktorú sa z vyzbieraných peňazí podarí zakúpiť, Slovenské národné divadlo pridá jednu navyše.