Darujme

Divadlo pre všetky deti

V Slovenskom národnom divadle veríme, že každé dieťa bez rozdielu by malo mať šancu a príležitosť zažiť divadlo na vlastnej koži. Zvlášť v predvianočnom období myslíme na deti a rodiny, pre ktoré nebývajú Vianoce také čarovné, láskyplné a bohaté, aké ich poznáme my.

 
SND preto rozhodlo v spolupráci s OZ Úsmev ako dar iniciovať charitatívny projekt ,,Divadlo pre všetky deti”. Bez divadla totiž deti prichádzajú nielen o úžasný umelecký zážitok, ale aj o šancu na vzdelávanie. Divadlo nepochybne rozvíja kreativitu, kultúru, komunikáciu, trpezlivosť, morálku i predstavivosť.

 
“S blížiacimi sa Vianocami, zvlášť v ťažkej pandemickej dobe, si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov, preto sme sa rozhodli, že sa vianočná kampaň Slovenského národného divadla bude niesť najmä v duchu pomoci. Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

 
Od 1. decembra bude v pokladnici SND špeciálne označená pokladnička, kam môže každý návštevník pri kúpe vlastných vstupeniek alebo darčekových poukážok prispieť ľubovoľnou sumou na vstupenku pre deti z centier pre deti a rodiny, náhradných a sociálne slabších rodín.
 
Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar. Vstupenku deťom môžete už teraz zakúpiť aj elektronicky cez QR code, platobnou kartou v pokladnici SND alebo cez portál https://usmev.darujme.sk/divadlo-pre-vsetky-deti/
 
Ku každej vstupenke, ktorú sa z vyzbieraných peňazí podarí zakúpiť, Slovenské národné divadlo pridá jednu navyše. Prvýkrát vďaka tejto zbierke detskí diváci zaplnia hľadisko sály opery a baletu v SND už 18. decembra na špeciálnom predstavení baletu Luskáčik.