Prednáška a diskusia o divadelnom manažmente s Bo Wallströmom a Henrikom Edvardsenom

Prednáška a diskusia o divadelnom manažmente s Bo Wallströmom a Henrikom Edvardsenom

Schauspiel
Štúdio Kaplnka VŠMU, Ventúrska 3
6. 12. 2022 10:00 h - 11:30 h
Čo presne pre Nórske národné divadlo znamená spojenie so Susie Wang a ako došlo k symbióze nezávislého divadelného zoskupenia s erbovou divadelnou inštitúciou Nórska?
 
Zakladajúci člen Susie Wang, producent a scénický výtvarník, Bo Krister Wallström spolu s divadelným manažérom a výkonným vedúcim producentom Nórskeho národného divadla, Henrikom Edvardsenom, pripravili v spolupráci s Katedrou divadelného manažmentu VŠMU v Bratislave prednášku spojenú s diskusiou o tejto nevšednej spolupráci. Predstavia viacero pohľadov na tému manažmentu umenia a divadla a podelia sa o svoje skúsenosti či praktické rady.
 
Prečo by mali inštitúcie a subjekty na rozličných úrovniach spolupracovať? Aké manažérske metódy a modely sú nevyhnutné pre koprodukciu verejného a tretieho sektora, a aké príležitosti no i výzvy prináša takáto interakcia?
 
Nebude chýbať ani priestor na otázky. Diskusiu moderuje Matúš Benža, vedúci katedry divadelného manažmentu VŠMU. Podujatie sa uskutoční v anglickom jazyku. Vstup je bezplatný do naplnenia kapacity.
 
Podporené Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Grantov EHP a Nórska. Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.
Gastauftritt im SND