DECEMBROVÉ ONLINE PREDSTAVENIA SND

Vážení milovníci divadla, aj v mesiaci december si pre vás SND pripravilo viacero online predstavení, ktoré môžete sledovať z pohodlia svojho domova. Prostredníctvom projektu Online Živé umenie prinesieme našim divadelným priaznivcom baletné, činoherné, ale i operné predstavenia.
 
ONLINE PREDSTAVENIA BALETU SND
Cez portál navstevnik.online si môžete zakúpiť vstupenky na baletné predstavenie Luskáčik.
 
Luskáčik, najslávnejšia baletná rozprávka z pera Piotra Iľjiča Čajkovského, ktorá neodmysliteľne patrí k Vianociam a ani tento rok to nebude inak. Spolu so sólistami a s členmi Baletu SND sa predstavia žiaci Tanečného konzervatória Evy Jaczovej a orchester Opery SND, Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej.
 
 
ONLINE PREDSTAVENIA ČINOHRY SND
Cez portál navstevnik.online si môžete zakúpiť vstupenky na činoherné predstavenia Kubo a Ako sa Lomidrevo stal kráľom
 
Kubo, najznámejšia slovenská veselohra. Určite každý pozná známu repliku z tejto populárnej inscenácie: „Anča, aha, ja mám nožík,“ ktorú jej autor, evanjelický kňaz Jozef Hollý, nikdy nenapísal. Preslávil ju Jozef Kroner najprv v martinskej inscenácii v réžii autorovho syna, ale do povedomia širšej verejnosti sa dostala predovšetkým prostredníctvom televíznej inscenácie Martina Ťapáka.
 
 
ONLINE PREDSTAVENIA OPERY SND
Cez portál navstevnik.online si môžete zakúpiť vstupenky na operné predstavenia Gianni Schicchi, Opäť spolu! a Vianočný príbeh.
 
Gianni Schicchi je komický príbeh o zomierajúcom zámožnom pánovi, okolo ktorého sa roztočí vír dedičstva zažiadaných príbuzných. Pucciniho skvelá hudobná komédia má pozoruhodnú zápletku: zomrel bohatý pán a jeho široká rodina chce mať istotu, že v závete bude všetko tak, ako má byť. Preto pozvú beťára Schicchiho, aby si ľahol do postele po mŕtvom, pred notárom predstieral, že ešte žije – a všetky majetky prepísal na tých „správnych“ dedičov. Gianni však dá statky v prítomnosti šokovanej rodiny prepísať sám na seba a na svoju dcéru! Čaká vás hodina skvelého divadla, rafinovanej hudby a vtipu.
 
 
Opäť spolu! Tesne pred koncom sezóny sa nám počas prechodného uvoľnenia protipandemických opatrení podarilo zrealizovať piesňový koncert so skvelým obsadením: predstavili sa členovia a hostia Opery SND Jolana Fogašová, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Michal Lehotský, Peter Mikuláš a Sergej Tolstov. So sprievodom klavíra zazneli piesne slovenských, českých a ruských skladateľov – Čajkovského, Rachmaninova, Musorgského, Dvořáka, Smetanu, Bellu, Suchoňa a Schneidera-Trnavského. Teraz sa k tomuto projektu vraciame a prinášame vám ho online, aby sme aspoň takýmto spôsobom mohli byť s našimi hosťami opäť spolu.

 
 
Vianočný príbeh, adventné aj vianočné obdobie chceme spolu s vami, našimi divákmi, prežiť v tomto mimoriadne náročnom roku zvlášť intenzívne. Opera Slovenského národného divadla pripravila v spolupráci s obomi partnerskými súbormi SND hudobno-scénickú fresku s vianočnou tematikou, ktorá vás svojou nevšednou atmosférou iste očarí. Chceme sa v nej spolu s vami zamyslieť nad najvýznamnejšími hodnotami, ktoré v živote dostávame a ktorými sa môžeme navzájom obdarovať.
V predstavení, ktoré autorsky a inscenačne pripravil mladý slovenský režisér Marek Mokoš, vystúpia: Ľubica Vargicová, Terézia Kružliaková, Ľudovít Ludha, Peter Mikuláš, Erina Akatsuka, Yuki Kaminaka, Tatum Shoptaugh, Viacheslav Kruť a ďalší sólisti, zbor Opery SND, zbor Baletu SND, člen Činohry SND František Kovár a sólista Bratislavského chlapčenského zboru Adam Uličný. Spoluúčinkuje orchester Opery SND pod taktovkou Ondreja Olosa.
 
 
 
Tešíme sa na váš ohlas na naše online prenosy a na vás opäť v novej budove SND.
 
Ďakujeme vám za priazeň.
 
Vaše SND