Zažite čarovnú májovú noc v Opere SND

Noc bola ich múzou. Opera SND v piatok 20. mája uvedie špeciálny koncert Čarovné noci v opere, na ktorom zaznejú diela troch skladateľov.
 
Kouzelné noci českého skladateľa Bohuslava Martinů, Perzská noc francúzskeho hudobného velikána Camilla Saint-Saënsa a Májová noc talianskeho génia Ruggera Leoncavalla. To sú tri diela, ktoré spája téma noci. Nie temnej, ale plnej neobyčajnej a neopočúvanej krásy.
 
„Perzská noc Camilla Saint-Saënsa a Májová noc od Ruggera Leoncavalla sú raritnými a mimoriadne atraktívnymi dielami skladateľov, ktorých poslucháči poznajú najmä ako operných gigantov. Obe vokálne skladby, plné jemných melodických motívov a rafinovaných tónov, sú úzko previazané s typickou melodikou francúzskeho jazyka, “ hovorí o dielach dramaturg Opery SND Jozef Červenka.
 
„Kouzelné noci od Bohuslava Martinů, inšpirované čínskou lyrikou, sú exotickým piesňovým cyklom s impresionistickým nádychom. Za ich nahrávku pre Supraphon získal dirgent Robert Jindra ocenenie BBC Music Magazine Award 2022,“ dodáva.
 
Robert Jindra bude dirigovať aj koncert v Opere SND. Pod jeho taktovkou sa o výnimočný hudobný zážitok na javisku Opery SND postará sopranistka Simona Šaturová, mezzosopranistka Monika Jägerová, tenorista Daniel Matoušek, herečka Božidara Turzonovová a tenorista Luis Chapa, a orchester a zbor Opery SND. Vstupenky sa dajú zakúpiť online na snd.sk alebo v pokladnici SND.