Luskáčik - ONLINE ZÁZNAM

Piotr Iľjič Čajkovskij

Luskáčik - ONLINE ZÁZNAM

Ballet

Baletná rozprávka

Návštevník Online
Detský balet Luskáčik neodmysliteľne patrí k obdobiu Vianoc. Tajomný oživený svet v tieni vianočného stromčeka, odvážny Luskáčik bojujúci s myším kráľom a roztancované snehové vločky sú ikonickými obrazmi baletu, ktorého rozprávkový príbeh sa vznáša na podmanivých melódiách. Hudobná partitúra k Luskáčikovi si vďaka melodickosti a snovosti vyslúžila prívlastok „symfónia detstva“. Spolu s Labutím jazerom a Spiacou krásavicou uzatvára Čajkovského tvorbu symfonických baletov, ktoré tvoria zlatý fond klasického baletného dedičstva. Najznámejší vianočný príbeh Luskáčik ožíva v koncepcii Vasilija Vajnonena a choreografickej úprave Rafaela Avnikjana a Jozefa Dolinského. Spolu so sólistami a s členmi Baletu SND sa predstavia žiaci Tanečného konzervatória Evy Jaczovej a Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej.
 
Dĺžka predstavenia: 1 hodina 50 minút s jednou prestávkou
 
Cena vstupenky na Návštevník Online: 10 €
 

 
 

Production Team

Choreographic master Vasilij I. Vajnonen
Choreography and Direction Jozef Dolinský (as a guest) Rafael Avnikjan
Set and Costume Designer Josef Jelínek

Cast

Luskáčik Peter Andel Viktor Šefčík (Conservatory Student)
Mášenka Sofia Rutová (Conservatory Student) Nina Benková (Conservatory Student) Katarína Turányiová (Conservatory Student)
Franz Michal Gulán (Conservatory Student) Jozef Solymosy (Conservatory Student)
Pastorále Lívia Laiferová (Conservatory Student) Nina Fukasová (Conservatory Student) Terézia Húsková (Conservatory Student) Kristína Slováková (Conservatory Student) Lucia Micháliková (Conservatory Student) Peter Andel Viktor Šefčík (Conservatory Student) Nina Benková (Conservatory Student)
Pani Stahlbaumová Viktória Šimončíková (as a guest) Cosmina Maria Zaharia