Balet SND hľadá mladé talenty, možno máte práve vy jeden doma!

Slovenské národné divadlo otvorilo vo svojej 96. divadelnej sezóne výnimočný projekt, ktorý sa nesie v duchu rozvoja baletného umenia na Slovensku. Je ním Baletná prípravka SND, ktorá sa už štvrtý rok venuje vybraným deťom v predškolskom a mladšom školskom veku a vštepuje im tak hodnoty baletného umenia. Baletné prípravky v rámci divadiel sa nachádzajú po celom svete. Slovenské národné divadlo sa inšpirovalo najmä divadlami v Českej republike, ktoré majú bohatú históriu a tradíciu, ako aj kvalitnú koncepciu.

 
Riaditeľ Baletu SND, Mgr. art. Jozef Dolinský, na margo baletnej prípravky povedal:„Deti sú budúcnosťou v každom odbore, no v rámci umenia to platí dvojnásobne, preto sú dvere do Baletnej prípravky SND otvorené všetkým deťom, ktoré si myslia, že majú talent a lásku k tanečnému a divadelnému umeniu. Ich talent však posúdia tí najpovolanejší, ktorí majú v tanečnom odbore dlhoročné pedagogické a tanečné skúsenosti a znalosti. Už dnes sa Slovenské národné divadlo teší na nových detských kolegov, ktorí spríjemnia atmosféru a rozjasnia priestory nášho divadla.“

 
Baletná prípravka SND v tohtoročnej 100. jubilejnej sezóne vyhlasuje konkurz pre chlapcov vo veku 6 rokov. Registrácia na konkurz je do 30. septembra 2019.

 
Baletnú prípravku SND nájdete aj na https://www.facebook.com/BaletnapripravkaSND/ alebo na www.baletnapripravkasnd.sk.