Všetci doma, SND s vami

Vysielanie on-line programov je pre divadlo netradičná podoba. Ale chceme zostať blízko pri vás – našich divákoch, a preto na našom Facebooku, Instagrame a youtubovom kanáli vytvárame programy, ktoré SND privedú priamo do vašej domácnosti. Váš ohlas na túto formu našej komunikácie v aktuálnej situácii nás presviedča o tom, akú silu má dnes umelecké slovo. Všetci doma, SND s vami.
 
Doteraz sme ponúkli našim priaznivcom Ranné rozcvičky s Baletom SND, Kávu alebo Rozprávku s Činohrou SND, Malú dennú hudbu s Operou a orchestrom Opery SND, reprízy našich diskusných relácií Slovenské osmičky či Ľubica Krénová a jej hostia, ktoré uvádzame každú stredu. A, samozrejme, aj naše výrazné činoherné inscenácie. Na youtubovom kanáli Slovenského národného divadla sme dosiaľ ponúkli také výrazné inscenácie ako Labyrinty a raje Jána Amosa, Leni, Prorok Štúr a jeho tiene, Nevesta hôľ, Spievajúci dom, Bratia Karamazovovci, Buddenbrookovci, Fanny a Alexander či rozprávku Mechúrik-Koščúrik. Záznamy po dohode o autorských právach sú dostupné 24 hodín, 2 týždne až 1 mesiac.
Naši herci s radosťou čítali z rôznych slovenských rozprávok a prezentovali aj poéziu a vlastnú tvorbu. A budeme v tom pokračovať. Tak ako Ivan Tuli Vojtek v čítaní Nevedkových dobrodružstiev.
 
K týmto programom pribudne od mája priame vysielanie z Modrého salóna. Diváci sa naďalej môžu tešiť nielen na Rozprávky s Činohrou SND, Tancujeme v kuchyni s Baletom SND, ale vždy v piatok aj na tieto obľúbené inscenácie: Bratia Jurgovci (24. 4.), Mojmír II. alebo Súmrak ríše (1. 5.), Coriolanus (8. 5.), Hollyroth (15. 5.). A chystáme aj nové prekvapenia v podobe archívnych inscenácií ako Ženský zákon, Tančiareň, Divadelná komédia a iné.