Sála Činohry SND sa 18. októbra stane najväčšou kinosálou na Slovensku

Divácky najatraktívnejšia prehliadka festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes Be2Can sa po roku vracia s bohatou ponukou – až 12 filmov bude tvoriť program ôsmeho ročníka. Dva z nich budú môcť diváci navštíviť aj v sále Činohry SND, ktorá sa na jeden večer stane najväčšou kinosálou na Slovensku.
 
Otváracím filmom prehliadky Be2Can 2021 sa stane snímka francúzskej režisérky Julie Ducournau Titán. Ide o film, ktorý prepisuje históriu Cannes. Len po druhýkrát za existenciu prestížneho filmového festivalu získal najvyššie ocenenie – Zlatú palmu – film, ktorý režírovala žena. Po medzinárodnom úspechu kanibalistickej snímky Raw sa vrátila do Cannes s ešte šokujúcejším filmom Titane. Ten spôsobil doslova ošiaľ a médiá boli plné zmienok o filme. Niektoré ho označili za najdivokejší film, aký kedy bol na festivale.
 
Film uvádzame s českými a anglickými titulkami.
 
 
To najlepšie z Berlinale
 
Nemecká herečka, scenáristka a režisérka Maria Schrader je známa v našich končinách predovšetkým vďaka minisérii Unorthodox. Jej najnovší film Miluj svojho robota sa ocitol v súťažnej sekcii na Berlinale, odkiaľ si odniesol cenu za najlepší herecký výkon, ktorá bola udelená herečke Maren Eggert. Film rozpráva tragikomický príbeh ženy, introvertnej intelektuálky, a humanoidného robota najnovšej generácie, vytvoreného tak, aby svojej partnerke splnil akékoľvek želanie. Snímka je popretkávaná subtílnym nemeckým humorom v štýle Toniho Erdmanna.
 
Film uvádzame s českými a anglickými titulkami.
 
 
Vstup na filmové projekcie Be2Can je na žiadosť organizátora v režime KZ/kompletne zaočkovaní.