Peter Antalík

Peter Antalík

Project manager
Project manager and deputy director of the SND Ballet
Address: Pribinova 17, 819 01 Bratislava

Svoju tanečnú kariéru začal roku 1981 ako člen, neskôr sólista súboru VUS. Od roku 1985 bol členom Baletu SND. V rokoch 1988 – 1990 pôsobil v Győrskom balete Ivána Markóa. V rokoch 1992 – 1996 bol členom baletu Viedenskej štátnej opery a Volksoper vo Viedni. Pôsobil v rôznych medzinárodných tanečných projektoch: ako tanečník, manažér medzinárodnej baletnej skupiny, asistent choreografa Ivána Markóa na Bayreuther Festspielle (9 sezón), ako manažér v Operettengemeide Igomu – Bad Ischl (4 sezóny), ako tanečník v Tanz Atelier Wien Sebastiana Prantla, ako generálny manažér a dramaturg Slovenského komorného baletu.

Od roku 1996 bol manažérom SĽUK-u, v rokoch 1998 – 2010 námestníkom riaditeľa SĽUK-u pre obchodnú a umeleckú prevádzku, v rokoch 1999 – 2003 námestníkom riaditeľa SĽUK-u pre umeleckú tvorbu. V období marec, apríl 2010 bol dočasne poverený ministrom kultúry SR riadením SĽUK-u.

V období od apríla do augusta 2010 bol poradcom riaditeľa Baletu SND. Od septembra 2010 výkonným producentom Baletu SND. Od septembra 2012 pôsobí ako projektový manažér Baletu SND.

Ako výkonný producent a manažér sa podpísal pod projekty: SĽUK: Ďuso Kubánka 70, Haravara, Čarovné husle, Strom, Cirkus Svet, Sen, Tancovali naši vašim, Gašparko, Obrázky zo Slovenska atď. Ako aj pod profilové produkcie SĽUK-u: Tibor Andrašovan, Ján Kulich, Pavol Tonkovič, Martin Ťapák, Primáši. Ďalšie projekty: Činohra SND: Hra o svätej Dorote; Balet SND: 75. výročie Baletu SND, Balet Gala 2010, Giselle, Onegin, Bajadéra, Balet Gala 2011; DAB Nitra – Báthoryčka; Nová scéna Bratislava – Kubo, Na skle maľované, Hello, Dolly, Wandal Production: Producenti – casting a produkcia hudobnej nahrávky; Produkčný dom FORZA: vydanie 13 hudobných CD titulov – DVD titul Juraj Kubánka.

Autorské diela: Návraty do nenávratna – námet, scenár, režijná spolupráca na inscenácii, scenár a réžia televízneho záznamu pre STV, Galaprogram 60 SĽUK – réžia televízneho záznamu, Sen – scenár a réžia televízneho záznamu.