Informácia o predstaveniach v týždni od 10. januára 2022

Vážení diváci,
v súvislosti s novými informáciami, ktoré máme zatiaľ k dispozícii len zo sociálnych sietí, sme boli nútení upraviť hrací plán na nasledujúci týždeň od 10. januára 2022.
Pri avizovanom počte divákov 50 osôb v hľadisku nie je efektívne a ekonomicky rentabilné uvádzať veľké typy inscenácií, v ktorých umelci na javisku a technicky personál niekoľkonásobne prekračujú tento počet.
 
Hoci boli divadlá zatvorené, v zákulisí SND panoval tvorivý ruch, všetky tri umelecké súbory SND skúšali, inscenácie sme zaznamenávali, streamovali. Za zmysluplných a akceptovateľných okolností máme pripravených niekoľko variantov okamžitého spustenia prevádzky a privítania divákov v sálach, lebo to je zmyslom našej tvorby, našej existencie.
V tejto chvíli sme presvedčení o tom, že je zodpovedné počkať na vyhlášku ÚVZ SR.
 
Podľa možností, ktoré uvádza informácia MK SR na sociálnej sieti, môže činohra ponúknuť divákom v nasledujúcich dňoch:
V utorok 11. 1. o 20.00 hod. v Modrom salóne SND hru Ľubomíra Feldeka Nepolepšený svätec o osude katolíckeho disidenta a lekára Silvestra Krčméryho. Predstavenie budeme vysielať aj ako live stream cez platformu YouTube.
V sobotu 15. 1. o 19.00 hod. bude na programe v Štúdiu SND úspešná súčasná komédia fínskeho dramatika Mika Myllyaha Chaos o troch ženách, ktoré strácajú kontrolu nad svojimi životmi.
V piatok 14. 1. o 19.00 hod. pozývame divákov na Novoročný koncert členov Operného štúdia SND.
 
Vstupenky budú k dispozícii v predaji online od pondelka a v pokladnici od utorka budúceho týždňa. Vstup na predstavenia v režime OP / očkovaní a po prekonaní COVID-19.
 
Veríme, že tento neúnosný stav v oblasti kultúry sa vyrieši v prospech nielen umelcov, ale aj návštevníkov kultúrnych podujatí.
 
Vaše SND