Tí, čo si balia kufre

Tí, čo si balia kufre

činohra

Hosťovanie Vígszínház, Budapešť (Maďarsko) v rámci festivalu Eurokontext.sk

nová budova SND, Sála činohry

Na predstavenie ponúkame mimoriadnu zľavu pre študentov stredných a vysokých škôl. Vstupenku v cene 1 € je možné zakúpiť v pokladniciach SND najskôr 2 hodiny pred začiatkom predstavenia.

Réžia: Enikő Eszenyi
Dramaturgia: Krisztina Kovács
Hudba: Furák Péter
Scéna: Julia Balázs, Lörinc Boros
Kostýmy: Nagy Fruzsina
Svetelný dizajn: Julia Balázs, Lörinc Boros

Z Budapešti na festival zavíta inscenácia popredného maďarského divadla s hrou najúspešnejšieho izraelského dramatika Hanocha Levina, ktorého trpké komédie sa v posledných rokoch hrávajú na javiskách európskych i mimoeurópskych divadiel veľmi často. Názov hry poukazuje na fakt, že týmto svetom napokon všetci len akosi precestujeme a vláčime so sebou ťažké kufre svojich spomienok a ilúzií, kým nedorazíme do konečnej stanice...
Inscenácia zaujme diváka zvláštnym humorom, poetickou krásou, nádhernou divadelnou jednoduchosťou, múdrosťou a hlbokou ľudskosťou. Pred našimi očami ožijú všedné dni malého spoločenstva, mnohých generácií niekoľkých rodín – rodičov, starých rodičov, detí a vnukov – smiešnych a zároveň krásnych ľudí, ktorí túžia po láske; milovať a byť milovaní. Väčšina z postáv však sníva aj o inom, plnšom živote, aký by možno mohli prežiť v koži, či aspoň kostýme niekoho iného, najmä však niekde inde, v inom, meste, inom štáte či v inej dobe. V budapeštianskej inscenácii môžu návštevníci festivalu obdivovať jednu z najväčších legiend súčasného maďarského divadla Mari Töröcsikovú, ale napríklad aj populárneho Andrása Kerna, Sándora Lukácsa, Barbaru Hegyi, Enikő Börcsök a ďalšie herecké hviezdy Vígszínházu.
Podmanivú hru naštudovala so súborom divadla jeho úspešná riaditeľka Enikő Eszenyi, jedna z najpopulárnejších a najpôvabnejších maďarských herečiek i výnimočná režisérka, známa aj z niekoľkých skvelých inscenácií, ktoré pripravila v Bratislave.

Účinkujú:
Bobe Globcsik
Töröcsik Mari
Munja Reviczky Gábor, Kerekes József
Lola Hegyi Barbara
Zigi Varju Kálmán
Alberto Pinkusz Kern András
Elhanan Fesztbaum Béla
Henja Börcsök Enikö
Bruno Lukács Sándor
Cila Halász Judit
Amacia Józan László
Savtaj Suszter Harkányi Endre
Bianka Igó Eva
Bella Majsai-Nyilas Tünde
Nina Tornyi Ildikó

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 50 minút

Inscenácia nie je vhodná pre divákov do 15 rokov.

Ceny vstupeniek:
1. kategória:
20 €
2. kategória: 15 €
3. kategória: 10 €
4. kategória: 10 €

VIDEO: