Ako naučiť meštianskeho psa poslušnosti

Ako naučiť meštianskeho psa poslušnosti

činohra

Maďarský inštitút v Bratislave uvádza v rámci Festivalu Eurokontext.sk

nová budova SND, Modrý salón

Scénické čítanie

Na predstavenie ponúkame mimoriadnu zľavu pre študentov stredných a vysokých škôl. Vstupenku v cene 1 € je možné zakúpiť v pokladniciach SND najskôr 2 hodiny pred začiatkom predstavenia.

Preklad, dramaturgia: Margit Garajszki
Réžia: Silvester Lavrík
Scéna, grafika: Richard Lavrík
Kostýmy: Barbora Peuch
Hudba: Franz Liszt, Rudolf Pepucha
Fotografie, zvukové nahrávky: Zuzana Halánová

V presne neurčený deň 20. storočia vychádza z Košíc osobný vlak a smeruje na západ. Každý cestujúci sa ponáhľa do inej cieľovej stanice, vláčiac so sebou batožinu minulosti. Vo vlaku sú pomyselnými čiernymi pasažiermi napríklad Imre Madách, Eugene Ionesco, Franz Grillparzer, János Arany, Thomas Mann, Fiodor Michalovič Dostojevskij či Johann Wolfgang von Goethe. Pasažieri sa však nedostanú ďaleko. V margecianskom tuneli sa vlak za nevyjasnených okolností zastaví. Divadelná inscenácia v réžii Silvestra Lavríka je poctou po maďarsky píšucemu spisovateľovi Sándorovi Máraiovi, ktorý sa narodil a veľkú časť svojho života prežil v Košiciach. Je polemikou s témami a tézami, ktorými sa Márai zaoberal vo svojej memoárovej tvorbe.

Inscenácia nie je vhodná pre divákov do 15 rokov.

Účinkujú:
Pasažieri:
Sándor: Csongor Kassai
Anna: Judit Bárdos
Lola: Szilvia Kiss
Poslanec: Tamás Gál
Včela: Vlado Zboroň

Vlakový personál:
Sprievodca: Ludwig Bagin
Čašníčka: Csilla Tarr

Čierni pasažieri:
Imre Madách, Eugène Ionesco, Franz Grillparzer, János Arany, Thomas Mann, Fiodor Michalovič Dostojevskij, Johann Wolfgang von Goethe

Ceny vstupeniek: 3€