Strach

Peter Lomnický

Strach

činohra

Pôvodná slovenská hra Petra Lomnického, ktorej hlavnou témou sú strach či paranoja ako základné dominanty životného pocitu dnešného človeka a konšpiračné teórie ako snaha o istý spôsob ich racionalizácie.

nová budova SND, Štúdio
4. 6. 2016 5. 6. 2016

Čo majú spoločné autonehoda pri Bratislave, zaseknutý výťah v nákupnom centre Eurovea, v ktorom uviazli štyria ľudia a rozvodnený Dunaj? Je to náhoda, sprisahanie alebo Boží trest?

Hlavnou témou hry napísanej špeciálne na objednávku Slovenského národného divadla sú strach či paranoja ako základné dominanty životného pocitu dnešného človeka a konšpiračné teórie ako snaha o istý spôsob ich racionalizácie. Ako reakcia na to, čomu človek nerozumie; reakcia, ktorá stála pri zrode všetkých mýtov a náboženstiev. Konšpirácia ako reakcia rozumu vo svete bez Boha, bez obecných hodnôt. Konšpirácia ako produkt spoločenskej požiadavky, ktorá núti človeka mať na všetko názor, aj keď mu chýba vzdelanie. Hra Petra Lomnického vzniká v rámci projektu, v ktorom zahraniční režiséri inscenujú v svetovej premiére pôvodné slovenské hry. Strach uvedie Činohra SND v réžii českého režiséra Davida Jařaba.

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 50 minút bez prestávky

Predstavenie už neuvádzame. Derniéra sa uskutočnila 18. júna 2017 v Štúdiu SND

 

Inscenačný tím