Večer tanečného umenia VŠMU a Baletu SND

Večer tanečného umenia VŠMU a Baletu SND

balet

Predstavenie je prezentáciou záverečných prác choreografov a umeleckých výkonov študentov katedry tanečnej tvorby.

historická budova SND

Večer tanečného umenia VŠMU a Baletu SND je nosným projektom spolupráce Baletu SND a Katedry tanečnej tvorby HTF VŠMU, ktorá sa úspešne rozvíja od roku 2014, keď Balet SND otvoril dvere mladým talentom z VŠMU. Predstavenie bude prezentáciou záverečných prác choreografov a umeleckých výkonov študentov katedry tanečnej tvorby.

V tomto akademickom roku dostala Reona Sato, členka Baletu SND a študentka choreografie baletu na KTT HTF VŠMU, výnimočnú príležitosť ukončiť svoje štúdium predstavením Dafnis a Chloé, ktoré vytvorila pre Balet SND. V programe večera však uvedieme jej najnovšiu prácu Ombra mai fu.

Osem dní v týždni je názov choreografie na hudbu Petra Breinera Beatles go Baroque, ktorou bude uzatvárať svoje bakalárske štúdium choreografie sólista Baletu SND Adrian Ducin. V oboch týchto dielach sa divákom predstavia sólisti a členovia Baletu SND.

Folklórny tanec bude zastúpený prácou prof. Štefana Nosáľa Tekovské nevesty a choreografiou jubilanta Jána Blaha Kerý pres kerého. Pri interpretácii týchto choreografií okrem študentov KTT vystúpia i členovia Umeleckého súboru Lúčnica.

V tomto školskom roku na KTT VŠMU budú absolvovať prví študenti zameraní na tanečné divadlo a performanciu. Stanislava Vlčeková a Jozef Vlk z Debris Company pre nich vytvorili dielo Open Call, v ktorom účinkujú študenti druhého a tretieho ročníka tohto nového študijného plánu. V apríli sa s ním predstavili na medzinárodnom festivale SHARE v Skopje a teraz ho uvádzame v programe večera v SND.

Program doplní študentská práca Rebeccy Smudovej a Michala Tomana, ktorá vznikla počas ich študijného pobytu vo Veľkej Británii, kde študovali v zimnom semestri v rámci programu ERASMUS.

Účinkujú sólisti a členovia Baletu SND, študenti VŠMU a hostia.