Giselle

Adolphe Charles Adam

Giselle

balet

Dojímavý romantický príbeh, ale aj melodická a rytmická ľahkosť, to je klenot romantického baletu Giselle. Balet, ktorý sa v súčasnosti radí k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvádzame v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

historická budova SND
25. 11. 2016 26. 11. 2016

Plán predstavení

Sobota 8. 10. 2022
19:00 h 21:30 h
V predaji

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov. Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama. Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedieme v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

Inscenačný tím

Choreografia a réžia Rafael Avnikjan
Hudobné naštudovanie Dušan Štefánek

Obsadenie

Gróf - otec Bathildy František Šulek
Bertha - matka Giselle Viktória Šimončíková (ako hosť) Cosmina Maria Zaharia
Wilfried - priateľ Alberta Aliaksei Kavaleuski Martin Radošinský
Spoluúčinkuje Baletná prípravka SND