Cudzô

Alexandra Salmela

Cudzô

činohra

Pôvodná slovenská hra pre mládež o tom, čo nám je i nie je cudzie.

nová budova SND, Modrý salón
11. 10. 2019
Projekt Young Europe III. je spoluprácou Činohry SND s ETC (Európska divadelná konvencia), ktorý združuje deväť divadiel v troch trojiciach. Činohra SND v Bratislave spolupracovala na projekte s divadlami Badisches Staatstheater v Karlsruhe (Nemecko) a Pesti Magyar Színház v Budapešti (Maďarsko). Spolu skúmali pohľad dnešných mladých ľudí na svoje tri krajiny. Každé divadlo vytvorilo hru a inscenáciu inšpirovanú úvahami mladých o ich identite a budúcnosti. Tri hry tak spája spoločná téma a jedinečný svet.
 
Pôvodnú hru slovenskej časti projektu Cudzô napísala slovenská autorka žijúca vo Fínsku Alexandra Salmela. Inscenáciu uvedieme v réžii Júlie Rázusovej.
Bude to cesta mladého hrdinu – hrdinky so všetkými dobrodružnými výzvami, ale aj úzkosťami, strachmi, nerozhodnosťami a adrenalínom, ktoré patria k dobrodružnému putovaniu za záchranou sveta alebo i siete... V hre Cudzô sa totiž objavuje svet po neznámej katastrofe, keď je jasné a isté iba to, že sa stratili všetci dospelí. Zlyhávajú zdroje a navyše sa zdá, že prestáva fungovať aj internet. Ako si mladí ľudia poradia v nových podmienkach a aký nový svet si vytvoria? Kam sa vyberú hľadať svoju rodinu a priateľov? A ako zachránia sieť? Cudzô, to je vtipné stretnutie s tým, čo nám je cudzie a čoho sa (radi) bojíme.
 
Inscenáciu dopĺňa aj vzdelávací program a je určená stredným školám a vyšším ročníkom základných škôl.
 
Dĺžka predstavenia: 1 hodina bez prestávky

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."
 
 

Inscenačný tím

Obsadenie