Ako sa Lomidrevo stal kráľom

Ľubomír Feldek

Ako sa Lomidrevo stal kráľom

činohra

Rozprávka pre celú rodinu o nebojácnych princeznách, drzých drakoch, silných priateľstvách a šikovnej Laktibrade

 

nová budova SND, Sála činohry
7. 6. 2014 8. 6. 2014

Predstavenie inscenácie Ako sa Lomidrevo stal kráľom bude výnimočné tým, že zabezpečíme živý online prenos, ale inscenácia sa súčasne odohrá za prítomnosti divákov v sále, ktorí sa tak stanú súčasťou živého streamu. Veríme, že to divákom v sále nespôsobí eventuálny diskomfort. Začiatok predstavenia je o 17.00 h v novej budove SND. Prosíme ctených divákov, aby zaujali miesto najneskôr 10 minút pred začiatkom predstavenia.

Veľká rozprávka pre malé deti, ale aj pre dospelých. Vtipný, dobrodružný, humorný aj dojímavý príbeh obyčajného slovenského mládenca, ktorý mal síce aj obrovskú silu, ale najmä šľachetné a smelé srdce. Ako v mnohých slovenských ľudových rozprávkach, hrdina sa vyberie do sveta hľadať šťastie, prekoná všetky prekážky, dokonca premôže hrozných drakov a na tejto púti sa nielenže všeličo naučí o svete a ľuďoch, ale získa za nevestu aj prekrásnu princeznú.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny s prestávkou

 

Inscenačný tím

Dramaturgia Peter Kováč
Pohybová spolupráca Eva Burdová
Hudba Dano Heriban (ako hosť)

Obsadenie

Lomidrevov otec Dušan Tarageľ
Lomidrevova matka Božidara Turzonovová Eva Mária Chalupová (ako hosť)
Lomidrevo Milan Ondrík
Miesiželezo Martin Šalacha
Škrata Laktibradka (Kmotra, Básnik, Krčmár a ďalšie) Gabriela Dzuríková
Kráľ Dano Heriban (ako hosť)
Princezná Modrovláska Anna Jakab-Rakovská (ako hosť) AnnaMária Janeková (poslucháč VŠMU)
Princezná Zelenovláska Monika Horváthová (ako hosť) Anna Dysko (poslucháč VŠMU)
Princezná Ružovláska Jana Kovalčiková
Víly, Škriatky Laktibradky Zuzana Náprstková (ako hosť) Michaela Čilíková (ako hosť) Nikola Olšovská (ako hosť) Adriana Odlerová (poslucháč VŠMU) Kristína Liptáková (ako hosť)
Komparz (troj-, šesť- a deväťhlavý drak) Filip Šebesta (ako hosť) Michal Kinik (poslucháč VŠMU) Brian Brestovanský (poslucháč konzervatória) Matúš Mihálik (poslucháč konzervatória) Ján Cibula (poslucháč VŠMU) Kristián Kozmenko (ako hosť) Krištof Tobiáš (ako hosť) Erik Žibek (poslucháč VŠMU) Peter Kiss (ako hosť) Tadeáš Bolo (poslucháč VŠMU) Adam Marenišťák (poslucháč VŠMU) Sáva Ondriaš (poslucháč VŠMU) René Schleifer (poslucháč VŠMU) Ondrej Blaho (poslucháč konzervatória) Martin Pallay (poslucháč VŠMU)