Macbeth

William Shakespeare

Macbeth

činohra

nová budova SND, Sála činohry
12. 11. 2022 13. 11. 2022

Plán predstavení

Streda 5. 4. 2023
19:00 h 21:45 h
V predaji
Štvrtok 6. 4. 2023
19:00 h 21:45 h
V predaji
Streda 3. 5. 2023
19:00 h 21:45 h
V predaji
Macbeth, jeden z textov nadčasového klasika Williama Shakespeara, je neoddeliteľnou súčasťou svetového divadelného kánonu. Táto najkratšia, no azda najkoncentrovanejšia Shakespearova tragédia
prináša minucióznu divadelnú víziu zla, driemajúceho v uznávanom hrdinovi, z ktorého sa stane nenávidený tyran. Údajne prekliata hra o tom, ako tenká môže byť čiara, deliaca hrdinu od vraha a dobré skutky od zlých. Jedna z najslávnejších tragédií o lákavom, no zhubnom pokušení získať absolútnu moc, vďaka ktorej človek všetko stratí. Aké je zradiť dôveru všetkých, ktorí sú nám nablízku, dokonca i seba samého? Jednoduché riešenia neexistujú. Krv z rúk nezmyje nik. Muž, ktorý má všetko a chce ešte viac. Zlo sa rodí tu a teraz. Nepripomína vám to niečo? Škótska tragédia sa na javisko Činohry SND vracia po tretíkrát. Tentoraz vo výnimočnej a osobitej interpretácii Martina Čičváka, výrazného predstaviteľa jednej režijnej generácie. Paranoja. Metal. Armáda krvilačných hyen. Macbeth.
 
Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 45 minút s jednou prestávkou
 
Premiéra: 12. 11. 2022

Chcete aj vy byť medzi prvými, ktorí vedia, čo sa deje v SND?

Inscenačný tím

Obsadenie

Lady Macbeth Petra Vajdová
Tri čarodejnice / Vrátnik Robert Roth
Banquo / Zjavenia Richard Autner
Macduff / Hekaté Ľuboš Kostelný
Ross / Lenox Roman Poláčik
1. vrah / lady Macduff Peter Brajerčík (ako hosť)
2. vrah / Doktor Jakub Rybárik
Malcolm Tadeáš Bolo (poslucháč VŠMU)
Bicie Marek Žilinec (ako hosť)
Fleance, Banqov syn, Macduffov malý synček Daniele Iavicoli (ako hosť) Ivan Mojžiš (ako hosť) Jonatán Rudolf (ako hosť) Artur Viliam Šuchta (ako hosť)