Letné piatky pred SND

Slovenské národné divadlo v spolupráci s Fondom na podporu umenia, reagujúc na iniciatívu ministerky kultúry Natálie Milanovej, chce oživiť priestor a námestie pred národným divadlom a poskytnúť ho tvorcom na open air aktivity.
Národnému divadlu bude cťou hostiť v letné piatky a nedele pred novou budovou SND nezávislú a živú kultúru. Nový priestor čaká na stretnutie so svojimi divákmi aj tvorcami.
 
Výzva je určená najmä pre zoskupenia a združenia, ktoré boli podporené zo zdrojov FPU, ale pre pandémiu nenašli priestor na reprízy svojich projektov. Rovnako aj pre tých, ktorí sa venujú street artu a pouličnému umeniu. V rámci výzvy by sme radi oslovili aj divadlá a tvorcov zameraných na detské divadlo a umenie pre deti.
 
SND ponúka bezplatný priestor, technické zabezpečenie, asistenciu a mediálnu podporu pre divadelné, tanečné, performatívne a hudobné programy.
 
Technické parametre
Rozmer javiska 6 x 6 m, výška 40 cm alebo 6 x 8 m, výška 20 cm, schod z každej strany. Minimalistické osvetlenie, svetlá na statívoch, spolu max. 8 ks. Adekvátne ozvučenie malého javiska.
Celá technologická výbava sa bude dopredu konzultovať a v prípade potreby dokážeme v niektorých prípadoch poskytnúť aj väčšie technologické zabezpečenie
 
Buďte spolu so Slovenským národným divadlom spolutvorcami letného programu na jednom z námestí nového centra mesta Bratislava. Nie je leto v meste ako leto v hlavnom meste s nezávislou kultúrou pred národným. Nezávislá kultúra je totiž pre nás národná kultúra.
 
Záujemcovia môžu svoje projekty posielať do 15. 7. 2020 mailom na letnepiatky@snd.sk.
Vybraným záujemcom sa ozveme do 17. 7. 2020.