Polnočná omša online už v stredu 11. novembra o 20.00 hod.

Nový projekt ONLINE ŽIVÉ UMENIE štartuje v stredu 11. novembra 2020 o 20.00 hod. jednou z najlepších slovenských drám Polnočnou omšou. V hre Petra Karvaša o postojoch ľudí k udalostiam konca druhej svetovej vojny uvidíte v živom online prenose z novej budovy SND Emila Horvátha, Annu Javorkovú, Milana Ondríka, Dana Heribana, Petru Vajdovú, Richarda Stankeho a ďalších. Réžiu má Lukáš Brutovský.
 
Projekt Online Živé umenie sa spúšťa vďaka dohode Ministerstva kultúry SR s Úradom verejného zdravotníctva SR. Na jej základe môžu aj počas zatvorenia divadelné, tanečné, hudobné a ďalšie profesionálne telesá vysielať online svoju produkciu.
 
Dlhodobo vypredané činoherné, operné a tanečné predstavenia, muzikály a aj koncerty klasickej hudby si bez cestovania a za cenu jednej vstupenky môže pozrieť celá rodina. Medzi zapojenými inštitúciami sú v prvej fáze divadelné, hudobné a tanečné scény zriaďované ministerstvom kultúry. Časom pribudnú ďalšie, keďže ministerstvo chce projekt sprístupniť aj inštitúciám mimo rezortu.
 
Online Živé umenie tak spája na jednej adrese https://navstevnik.online/ predstavenia viacerých scén. Na tomto portáli si záujemcovia kúpia vstupenku a nemusia sa obávať - kapacita virtuálnej divadelnej sály, je na rozdiel od klasickej, neobmedzená. Vstupenky budú k dispozícii aj pár minút pred začiatkom predstavenia.
 
Želáme vám inšpirujúci zážitok.
 
O ďalších online prenosoch vás budeme čoskoro informovať.
Attachement: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon ts-mksr-online_zive_umenie_11-11-20_.pdf755.56 KB