Deklarácia závislosti

Michal BelejDaša Krištofovičová

Deklarácia závislosti

činohra

Autorská hra inšpirovaná životom Edwarda Bernaysa a jeho manželky Doris Fleischmanovej.

nová budova SND, Modrý salón
17. 9. 2021 19:30 h - 20:50 h

Plán predstavení

Utorok 7. 12. 2021
19:30 h 20:50 h
Zrušené
Streda 15. 12. 2021
19:30 h 20:50 h
V predaji
Píše sa rok 1929 a cigarety sa stávajú symbolom ženského hnutia v Spojených štátoch. Ženy naprieč krajinou začínajú fajčiť na znak zrovnoprávnenia s mužmi. Verejnosť však netuší, že feministický protest je v skutočnosti rafinovaná kampaň tabakového koncernu na zvýšenie tržieb z predaja cigariet.
 
Deklarácia závislosti je autorská hra inšpirovaná životom Edwarda Bernaysa, synovca Sigmunda Freuda, a jeho manželky Doris Fleischmanovej. Edward sa rozhodne strýkove poznatky využiť na manipuláciu verejnosti, preto si zakladá PR agentúru. Doris sa ako aktívna feministka chce vymaniť z roly ženy v domácnosti, preto bojuje o pozíciu partnera vo firme. Keď však dostanú za úlohu naučiť ženy fajčiť, Edward a Doris rozohrávajú strategické hry, ktoré majú dosah nielen na verejnú mienku, ale aj na ich manželstvo.

Počas predstavenia sa na javisku fajčí.
 
Dĺžka predstavenia: 1 hodina a 20 minút bez prestávky
 

Inscenácia vznikla v spolupráci SND s občianskym združením Prvý plán.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE
Z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie musíme preventívne blokovať (rezervovať) veľké množstvo miest v sále. Vždy v piatok uvoľňujeme do predaja všetky vstupenky, ktoré covid semafor na nasledujúci týždeň povoľuje. Preto vám odporúčame navštíviť našu stránku v piatok v týždni pred predstavením, aby ste si mohli zakúpiť vstupenky uvoľnené do predaja na nasledujúci týždeň. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!

 

Inscenačný tím

Obsadenie

Doris Fleischman Gabriela Dzuríková
Edward Bernays Andrej Šoltés (ako hosť)