Pred západom slnka

Gerhart Hauptmann

Pred západom slnka

činohra

Silná rodinná dráma nositeľa Nobelovej ceny za literatúru.

nová budova SND, Štúdio
3. 10. 2021 19:00 h - 21:45 h

Martin Huba získal cenu Dosky 2018 v kategórii Najlepší mužsky herecký výkon

Dobre zabezpečený sedemdesiatnik sa zamiluje do dvadsaťročnej ženy. V čase, keď už od života nič nečakal, metaforicky pred západom slnka získa zrazu novú chuť do života. Život, ktorý sa už pred ním pomaly uzatváral, je opäť pre neho čarovný a krásny. Ibaže jeho rodina sa týmto vzťahom cíti ohrozená. Deti, ktoré si zvykli na to, že po matkinej smrti sú stredobodom života svojho otca, sa nevedia zmieriť s tým, že toto miesto zaujala namiesto nich celkom neznáma, cudzia osoba; že ich otec už nepatrí im, že neostal verný pamiatke ich matky. Otcovu známosť pokladajú za zlatokopku, ktorá ich chce len pripraviť o dedičstvo. Rozhodnú sa svojho otca pred ňou a pred sebou „chrániť“, čím rozpútajú búrku udalostí s tragickým koncom.

Na scéne sú použité portréty holandskej fotografky Gemmy Woud-Binnendijk.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 45 minút s prestávkou

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE
Z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie musíme preventívne blokovať (rezervovať) veľké množstvo miest v sále. Vždy v piatok uvoľňujeme do predaja všetky vstupenky, ktoré covid semafor na nasledujúci týždeň povoľuje. Preto vám odporúčame navštíviť našu stránku v piatok v týždni pred predstavením, aby ste si mohli zakúpiť vstupenky uvoľnené do predaja na nasledujúci týždeň. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!
 

 

Inscenačný tím

Obsadenie

Mathias Clausen Martin Huba
Wolfgang Clausen Alexander Bárta
Egmond Clausen Daniel Žulčák (ako hosť) Martin Varínsky (ako hosť)
Bettina Clausenová Táňa Pauhofová
Otília Monika Šagátová (ako hosť)
Erich Klamroth Tomáš Maštalír
Paula Klotilda Clausenová Diana Mórová
Steynitz Jozef Vajda
Inken Petersová Mária Schumerová (ako hosť)
Winter Michal Noga (ako hosť)
Leni Sofia Masariková (ako hosť) Alexandra Kubaljaková (ako hosť) Daniela Šimeková (ako hosť)
Zbor Dušan Ambróš (poslucháč VŠMU) AnnaMária Janeková (poslucháč VŠMU) Jakub Janotík (poslucháč VŠMU) Sandra Ľasoková (poslucháč VŠMU) Alexandra Lukáčová (poslucháč VŠMU) Peter Martinček (ako hosť) Sára Polyáková (poslucháč VŠMU) Dániel Szebellai (poslucháč VŠMU) Erik Žibek (poslucháč VŠMU)