Nebojsa

Ľubomír Feldek

Nebojsa

činohra

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.

nová budova SND, Sála činohry
18. 5. 2023 10:00 h - 12:10 h
Majster detskej literatúry Ľubomír Feldek vytvoril skvelý dramatický kolotoč, v ktorom sa rozhýbu motívy viacerých známych príbehov do vtipnej a dynamickej rozprávky.
Pod zasneženými končiarmi Tatier sa stretneme s Cisárom a jeho novými šatami, za ktoré ho neminie oprávnený výsmech ľudu, no tiež s princeznou na hrášku či so zákernou a prefíkanou Strigou macochou. Tá rôznymi výmyslami trápi nielen svoju nevlastnú dcéru Marušku, keď sa od čarovného Zrkadla dozvie pravdu. A tou pravdou je, že nie ona, lež jej nevlastná dcéra je najkrajšou ženou na svete.
Tak ako samotný príbeh, odvážni a smelí sú rovnako Nebojsa, ktorý nevie, čo je strach, aj Maruška, ktorá sa nebojí v januári ísť na jahody či po fialky. A okrem vynachádzavosti ich časom spojí láska, ktorá prekoná aj tie najtemnejšie hory. Na to sa však najprv Nebojsa musí vydať z domu, aby zistil, čo to vlastne ten strach je a na čo je dobrý. Naučiť sa ho to podujme dvanásť mesiačikov, ktorí nie sú zďaleka takí nepriateľskí, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Či sa mu to podarí, zistíte, len ak sa k nemu pridáte na jeho dlhej ceste. A celým príbehom vás bude sprevádzať prvý mesiačik.
Január – rozprávkar si pre vás pripravil svoju káru príbehov, ktoré prekypujú dobrodružstvom, prekážkami, no tiež radosťou a tak akurát dobrými koncami.
 
Vhodné pre deti od 6 rokov.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 10 minút s jednou prestávkou

Premiéra: 4. 6. 2022

Chcete aj vy byť medzi prvými, ktorí vedia, čo sa deje v SND?
 

Inscenačný tím

Obsadenie

Otec Nebojsu Ján Gallovič
Február Veronika Karolina Peštová (ako hosť)
Apríl Erik Šupčík (poslucháč VŠMU)
Máj Ivana Lechmanová (poslucháč VŠMU)
Júl Dávid Selecký (poslucháč VŠMU)
August Mário Houdek (poslucháč VŠMU)
September Monika Horváthová (ako hosť)
Október Marcela Cmorejová (ako hosť)
November Martina Kamenská (ako hosť)
December Michal Šelep (ako hosť)