Lilit Hogtanian

Lilit Hogtanian

Zbor - Dámy
Absolvovala: Baletnú školu Yuriho Grigorieva/Yuri Grigoriev School of Ballet (2007), Academie Danse Princesse Grace v Monaku (2010), letné kurzy na Kirovovej baletnej akadémii (2005)
 
Angažmán: pôsobila v súboroch Los Angeles Ballet, Eglevsky Ballet, Joffrey Ballet, Ballet Memphis, bola sólistkou v State Street Ballet (2012 – 2016), v Tanečnom divadle Harlem (2016 – 2017), v Ballet Memphis (2017 – 2019). Od roku 2020 pôsobí v Balete SND.
 
Repertoár: Stvárnila sólové postavy v choreografiách Georgea Balanchina (Square Dance, Glinka Pas de Trois), Nacha Duata (Coming together), Glena Tetlyho (Dialógy), Wayna McGregora (Infra), Augusta Bournonvilla (Sylfida), Williama Soleaua (Carmen), tancovala hlavné postavy v klasických baletoch Bajadéra (Nikia), Luskáčik (Klára), Labutie jazero (Odília) a ďalšie.
 
V Balete SND účinkuje v klasických, neoklasických a súčasných inscenáciách repertoáru Baletu SND. V súčasnosti účinkuje v tituloch významných choreografov, akými sú Rafael Avnikjan (Labutie jazero, Luskáčik), Vasilij Medvedev (Don Quijote), Michael Corder (Popoluška) atď.
 
Ocenenia: Získala 1. cenu na baletnej súťaži YAGP Long Beach 2007 v kategórii klasická aj súčasná choreografia. Bola semifinalistkou súťaže Prix de Lausanne v roku 2009.