Projekt ONLINE ŽIVÉ UMENIE má úspech

Nový projekt Online Živé umenie, ktorý vznikol vďaka dohode Ministerstva kultúry SR s Úradom verejného zdravotníctva SR odštartovalo SND
v stredu 11. novembra 2020 hrou Petra Karvaša Polnočná omša, ktorá je jednou z najlepších slovenských drám. Na portáli https://navstevnik.online/ sa predalo 910 vstupeniek. Predpokladáme však, že si hru pozrelo oveľa viac divákov, keďže v pohodlí domova sa pri obrazovkách mohla stretnúť celá rodina či priatelia. Svedčí to o veľkom záujme o kultúru a o životaschopnosti tohto projektu. V SND sme zaznamenali množstvo pozitívnych ohlasov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z cudziny, ohlásili sa nám diváci napríklad z Londýna.
 
Je veľkou cťou pre SND, že ministerka kultúry Natália Milanová sa dnes (13. novembra) prišla umelcom poďakovať za inšpirujúci umelecký zážitok. Súčasne navštívila skúšku historickej revue maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho Mercedes Benz, ktorej živý prenos pripravuje SND vo štvrtok 19. novembra o 20.00 hod.
 
Ministerka kultúry Natália Milanová sa tiež pozdravila so známou maďarskou režisérkou Ennikö Eszenyi, ktorá v Štúdiu v novej budove SND pripravuje premiéru komédie Chaos. Jej autorom je jeden z najúspešnejších a najpopulárnejších fínskych dramatikov súčasnosti Mika Myllyaho.
 
Pripomíname, že vstupenky na predstavenia projektu Online Živé umenie si môžete zakúpiť na adrese https://navstevnik.online/ priebežne na predstavenia viacerých scén. Tentoraz sa nemusíte obávať, že bude vypredané.
Kapacita virtuálnej divadelnej sály je - na rozdiel od klasickej - neobmedzená. Vstupenky budú k dispozícii vždy aj pár minút pred začiatkom predstavenia.
 
Ďakujeme vám za priazeň a pozornosť.
 
Vaše SND