V SND sa konal prvý ročník summitu Slovak Global Network

V pondelok 6. júna sa na pôde Slovenského národného divadla konal prvý ročník summitu Slovak Global Network za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej a predsedu vlády Eduarda Hegera.
 
Slovenské národné divadlo sa tak opäť stalo priestorom pre podnetný spoločenský dialóg o budúcnosti Slovenska s dôrazom na medzioblastné, medzisektorové a inkluzívne prostredie a s cieľom prepájať, zviditeľniť, mobilizovať a založiť novú formu a kultúru spoločenskej diskusie, zameranú na to, čo nás spája a nie rozdeľuje.
 
Ambíciou úvodného ročníka summitu Slovak Global Network je prizvať na spoluprácu a vzájomne prepojiť do spoločnej debaty o našej krajine a jej budovaní to najlepšie, čo doma i vo svete máme – angažovaných ľudí zo súkromného, vládneho, neziskového sektora, akadémie, investičného prostredia a prostredníctvom zapojenia úspešných Slovákov v zahraničí.
 
Slovak Global Network vytvára nástroje a príležitosti na prepájanie komunít, firiem, neziskových organizácií a angažovaných ľudí, Slovákov doma aj v zahraničí. Poskytuje priestor na zviditeľnenie ich dobrých nápadov a aktivít. Podporuje medzioblastnú a medzisektorovú spoluprácu, čím napomáha rozvoju Slovenska.