Výstava fotografií víťazov Súťaže SLOVAK PRESS PHOTO 2018

SLOVAK PRESS PHOTO je súťaž obrazovej žurnalistiky a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické svedectvo o živote tak, ako ho vidia tvorcovia žijúci na Slovensku a v okolitých krajinách. Jej cieľom je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roka.

 
Zámerom súťaže je pozdvihnúť úroveň slovenskej obrazovej žurnalistiky ako významného komunikačného média i vizuálneho umenia, podporovať, zviditeľňovať a motivovať jej tvorcov na Slovensku, vytvoriť platformu pre konfrontáciu prác slovenských tvorcov a tvorcov z okolitých krajín a podporovať tvorbu mladých fotografov a študentov.

 
V rámci Medzinárodného divadelného festivalu Slovenského národného divadla Eurokontext.sk 2019 na tému Limity SLOVAK PRESS PHOTO vystavuje výber prác slovenských fotografov – víťazov a finalistov 7. ročníka súťaže (2018) v novinárskych kategóriách Aktualita a Reportáž, v kategóriách Životné prostredie, Svet umenia a kultúry, Portrét a v medzinárodnej kategórii Študenti a mladí fotografi do 25 rokov.
Date from: 
7.6.2019
Date to: 
14.6.2019