Repertoár Balet

Beatles go Baroque
balet
historická budova SND,

Pôvodný slovenský projekt, pod ktorý sa podpíše domáci tím tvorcov, predovšetkým renomovaný slovenský autor Peter Breiner a pätica choreografov najmä z radov Baletu SND.

Brodsky / Baryshnikov
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu

Sólová inscenácia BRODSKY / BARYSHNIKOV je emocionálnou cestou do sveta poézie ruského básnika, nositeľa Nobelovej ceny Josifa Brodského. Michail Baryšnikov tlmočí strhujúce a hlboké verše svojho blízkeho priateľa a svojou krehkou fyzickou prítomnosťou prenáša divákov do najvnútornejšieho sveta ruského básnika. Režisérom a zároveň autorom námetu a scenára je významný lotyšský tvorca Alvis Hermanis, umelecký šéf Nového divadla v Rige. Michail Baryšnikov - ikona svetového baletu sa na Slovensku predstaví po prvý raz.

Režia: Alvis Hermanis Výprava: Kristīne Jurjāne Svetelný dizajn: Gleb Filštinskij Zvuk: Oļegs Novikovs Svetlá: Lauris Johansons Video: Ineta Sipunova Hudba: Jim Wilson, “God’s Chorus of Crickets”, Kārlis Tone Pyrotechnické efekty: PYRA, s. r. o. Účinkuje: Michail Baryšnikov

Predstavenie v ruskom jazyku so slovenskými titulkami Preklad: Ján Štrasser

Copyright © 2015, The Estate of Joseph Brodsky All rights reserved

Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky

V spolupráci s agentúrou Kunst Via

Cenník vstupeniek: VIP kategória 100 € 2. kategória 75 € 3. kategória 60 €

Vasilij Medvedev, Cesare Pugni
Esmeralda
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu

Esmeralda – príbeh krásnej a temperamentnej cigánky, o krásu ktorej súperí celý Paríž, je príležitosťou prezentovať brilantnú tanečnú techniku, zmyselnosť a temperament zároveň.

Fragile & Balet SND
balet
historická budova SND,

Hudobno-tanečný večer

Adolphe Charles Adam
Giselle
balet
historická budova SND,

Dojímavý romantický príbeh, ale aj melodická a rytmická ľahkosť, to je klenot romantického baletu Giselle. Balet, ktorý sa v súčasnosti radí k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvádzame v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Adolphe Charles Adam
Korzár
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu

Klenot klasického baletu v troch dejstvách a piatich obrazoch

Piotr Iľjič Čajkovskij, Marius Petipa, Lev I. Ivanov
Labutie jazero
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu

Fenomenálne dielo Piotra I. Čajkovského, Mariusa Petipu a Leva Ivanova Labutie jazero  je rozhodne najznámejším titulom baletného repertoáru. Podmaňujúca hudba a romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej ruskej baletnej školy a už takmer stotridsať rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových divadiel.

Piotr Iľjič Čajkovskij
Luskáčik
balet
historická budova SND,

Výpravná inscenáciia plná výtvarne bohatých obrazov, ako aj technicky náročných variácií, v ktorej sa detskí diváci vydajú na rozprávkovú cestu vianočným príbehom v interpretácii sólistov, zboru Baletu SND a žiakov Tanečného konzervatória E. Jaczovej.

Snehulienka a sedem pretekárov
balet
historická budova SND,

Snehulienka a sedem pretekárov – pôvodný slovenský muzikál z dielne skladateľa Vaša Patejdla a choreografa a režiséra Libora Vaculíka s úspechom rozveseľuje deti dospelých už vyše dvadsať rokov.

Balet Daniel de Andrade, Carl Davis, Mark Bailey
Tulák Chaplin
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu
  Tulák Chaplin - pocta géniov Pôvodný balet v dvoch dejstvách
Boris Eifman
Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci
balet
nová budova SND, Sála opery a baletu

Strhujúca choreografia, umocnená tromi hudobnými velikánmi – Wagnerom, Musorgským a Rachmaninovom, sugestívna výprava a interpretačná náročnosť sľubujú nevšedný divácky zážitok.