Aktuality

Rigoletto so zahraničným hosťom poslednýkrát v aktuálnej sezóne
Publikované dňa: 19.02.2018

Medzi zahraničnými hosťami, ktorých v nasledujúcom období privíta Opera SND, je aj vynikajúci gruzínsky barytonista Nikoloz Lagvilava, ktorý 25. februára 2018 stvárni hlavnú postavu vo Verdiho opere Rigoletto.

Talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho by sme mohli súčasným jazykom označiť za „hitmakera“. Mnoho árií z jeho opier je notoricky známych. Z opery Rigoletto je to napríklad ária „La donna è mobile“ - brilantný výstup vojvodu z Mantovy, ktorý poprední tenoristi zaraďujú aj do svojich koncertných programov. Táto ária je taká populárna, že fragmenty z jej melódie znejú dokonca aj ako zvonenie v nejednom mobile.

Stanovisko vedenia Slovenského národného divadla k inscenácii Opery SND Sadko a zmeny predstavenia tohto titulu dňa 15. 2. 2018
Publikované dňa: 15.02.2018

Opera SND vytvorila v spolupráci s renomovaným zahraničným partnerom, Flámskou operou v Antverpách a Gente inscenáciu opery SADKO N. Rimského Korsakova, v ktorej je na javisku použitá zemina. Inscenácia už mala premiéru s následným cyklom repríz na pôde partnera. Na predmetný použitý materiál dostala Opera SND certifikát od svojho partnera, vystavený podľa platných európskych noriem. Keďže v radoch zamestnancov vznikla pochybnosť o jeho zdravotnej nezávadnosti, požiadalo vedenie SND na ich podnet o posudok zmluvného kompetentného partnera SND, spoločnosť MIOMED. Vystavený posudok však z pohľadu žiadateľa obsahuje vo svojej odporúčacej časti rozporuplný vzťah medzi výsledkom analýzy a popisom manipulácie s materiálom, ktorý vedie k nie celkom objektívnym uzáverom.

ZMENA termínu predstavenia Nepolepšený svätec
Publikované dňa: 15.02.2018

Vážení návštevníci,

ZMENA predstavenia SADKO 15. februára
Publikované dňa: 14.02.2018

Vážení návštevníci,

ZMENA termínu predstavenia Prorocké poznanie Chalíla Džibrána
Publikované dňa: 29.01.2018

 

Vážení návštevníci,

dovoľujeme si vás informovať o zmene termínu predstavenia Prorocké poznanie Chalíla Džibrána.

Namiesto pôvodne plánovaného termínu 31. januára 2018 sa toto predstavenie presúva na nedeľu 11. marca 2018 so začiatkom o 18.30 h.

Miesto konania (Modrý salón) zostáva nezmenené. Zakúpené vstupenky môžete využiť v rámci náhradného termínu.

V prípade, že navštívite náhradný termín predstavenia, strácate nárok na vrátenie vstupného. Ak sa však rozhodnete, že náhradný termín nenavštívite, máte právo vrátiť nepoužité vstupenky a peniaze Vám budú refundované v plnej výške Vami zakúpených vstupeniek.

Stránky