Katarína Kaanová

Katarína Kaanová

Zbor - Dámy

V roku 2003 absolvovala klasický tanec na Tanečnom Konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave. V tom istom roku sa stala členkou Baletu SND. V roku 2009 sa stala demi-sólistkou a v roku 2010 sólistkou tohto súboru.

V Balete SND stvárnila sólové postavy v klasických tituloch - Labutie jazero (Veľké labute), Luskáčik (Snehová kráľovná, Kvapka rosy, Španielsky tanec), Bajadéra (Gamzzati, Pas de quatre), Sylfida (Effie), Spiaca krásavica (Víla Nežnosť, Kamene), Grand pas Classique z baletu Raymonda (Pas de trois), Serenáda (Tmavý anjel) a ďalšie.

V rámci neoklasického repertoáru Baletu SND vytvorila mnohé postavy v tituloch Sen noci svätojánskej (Etiѐne Frey), Drevený princ (Tamás Juronics), Spartakus, Popolvár (Ján Ďurovčík), Caligula, Narodil sa chrobáčik (Igor Holováč), Ivan Hrozný (Libor Vaculík), Štyri ročné obdobia (James Kudelka) atď.

Svoj všestranný talent uplatnila aj v súčasných dielach významných tvorcov, akými sú Jiří Kylián (Un Ballo, Šesť tancov), Lukáš Timulák (Real Time), James Kudelka (15 Heterosexuálnych Duet) a vo viacerých dielach Mária Radačovského (Warhol, Stretnutie s labuťou, Everest, Zmena, 68).

S Baletom SND sa zúčastnila na mnohých zájazdoch v zahraničí (Čína, Kanada, Taliansko, Maďarsko, Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Česká republika).

V Divadle Nová scéna účinkovala v predstaveniach 3Balet, Rómeo a Júlia, Czech In: Kylián-Vaculík , Princ a Večernica, Sanitárny deň, Queen, Mata Hari, Traja spolu a ďalších.

Od roku 2014 pôsobí opäť v Balete SND.

Predstavenia