Prehliadka historickej budovy SND

Prehliadka historickej budovy SND

Sonstiges

Dozviete sa základné fakty o histórii divadla, ako aj o jeho úlohe v dobovom Prešporku i súčasnej Bratislave. 
Prehliadka sa bude konať v rámci Bratislavských mestských dní

Historisches Gebäude
20. 4. 2024 18:00 h - 20:10 h
Historická budova SND dlhodobo láka domácich aj zahraničných návštevníkov nielen svojou divadelnou históriou, ale aj architektonickou hodnotou. Ikonickú stavbu z konca 19. storočia postavili v eklektickom štýle podľa návrhov významných viedenských architektov Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera.
 
Pozývame vás na pravidelné víkendové prehliadky historickej budovy SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, vďaka ktorým budete môcť nahliadnuť do jej najhlbších útrob. Veríme, že tým vyhovieme mnohým návštevníkom, ktorí sa o túto možnosť veľakrát zaujímali.
 
V rámci prehliadky sa dozviete základné fakty o histórii divadla, ako aj o jeho úlohe v dobovom Prešporku i súčasnej Bratislave. Oboznámite sa s premenami, ktorými divadelná budova za vyše sto rokov svojej existencie prešla, ako aj s významnými divadelnými míľnikmi a osobnosťami, ktoré tu vystupovali.
 
Prehliadková trasa sa začne vo foyeri divadla, povedie priestormi pre návštevníkov vrátane prezidentského salónika, lóží, mezanínu, 1. balkóna a divadelného bufetu. Pokračovať však bude magickým zákulisím divadla, ktoré vám odhalí pohľad do naozajstnej divadelnej kuchyne. Navštívite šatne, orchestrisko, prezriete si točňu, priestory inšpície, sklad kulís, skúšobňu orchestra, veľkú baletnú sálu, sklad garderóby a žehliareň.
 
Útrobami historickej budovy SND vás bude sprevádzať Ludwig Bagin. Prehliadky sa konajú raz do mesiaca, vždy v sobotu dvakrát denne – dopoludnia aj vo večerných hodinách. Záujemcovia so zakúpenou vstupenkou 10 € sa stretávajú pri fontáne pred historickou budovou SND.
 
Predpokladaný čas prehliadky je cca 2.00 – 2.20 h.
 
Prehliadky nie sú vhodné pre imobilných návštevníkov.

Anmerkung

Prehliadka bude v rámci Bratislavských mestských dní