Aktuelles / Presseberichte

Zmena obsadenia v prestavení Don Giovanni dňa 23. 10. 2021
Publikované dňa: 22.10.2021
Vážení návštevníci,
 
v inscenácií opery W. A. Mozarta Don Giovanni, ktorú uvedieme v sobotu 23. októbra, sa vám v úlohe Dona Ottavia predstaví Ondrej Šaling namiesto avizovaného Martina Gyimesiho.
 
Ďakujeme za pochopenie.
SND rozbieha projekt Dobrí susedia
Publikované dňa: 21.10.2021
Slovenské národné divadlo iniciovalo projekt “Dobrí susedia”, v rámci ktorého sa mu podarilo nadviazať spoluprácu s okolitými developermi. Vďaka nej mohlo SND zrevitalizovať a skultivovať priestory pre návštevníkov vo vnútri divadla, ako aj v jeho okolí.

 
Už Jan Werich hovorieval, že „dobré divadlo sa začína dobrým vrátnikom”, a presne vedel, o čom hovorí. Platilo to v čase, keď tieto pamätné slová vyslovil a platí to aj dnes.

 
Cieľom projektu “Dobrí susedia” je preto v duchu Werichovho hesla zvýšiť divácky komfort pri návšteve predstavení v Slovenskom národnom divadle a spríjemniť im pobyt v okolí divadla, ktoré v súčasnosti obklopuje stavebný ruch.

 
Stíchol hlas kráľovnej belkanta, odišla Edita Gruberová
Publikované dňa: 19.10.2021
Správa o úmrtí tejto výnimočnej osobnosti bola nečakaná, prekvapujúca a o to neuveriteľnejšia.
 
Šírila sa mimoriadne rýchlo: Edita Gruberová skonala v pondelok 18. októbra 2021 vo švajčiarskom Zürichu, kde dlhé roky žila. Rozdávala krásu umenia, radosť, sama bola darom, keď sa narodila v Bratislave v predvianočnom čase 23. decembra 1946.
 
„Edita Gruberová je najvýraznejším vokálnym fenoménom, jednou z profilujúcich osobností vokálneho umenia druhej polovice 20. storočia aj storočia nového. Jej umelecký profil je impozantný a jej vystúpenia patria k najvyšším interpretačným hodnotám nedávnej minulosti a bezprostrednej súčasnosti. Participácia Edity Gruberovej na najprestížnejších divadelných pódiách a v koncertných sálach kdekoľvek vo svete je sviatkom kreativity a je zárukou najvyššej umeleckej kvality,“ napísal dr. Jaroslav Blaho.
 
Umenie pre život 2021
Publikované dňa: 14.10.2021
Balet Slovenského národného divadla v spolupáci s Národným onkologickým ústavom pripravuje ďalší ročník projektu pod názom Umenie pre život. Tanečný galavečer sa uskutoční v piatok 22. októbra 2021 o 18.00 hod. v novej budove SND.
 
Ambíciou podujatia Umenie pre život, ktoré iniciuje Národný onkologický ústav/NOÚ spolu s našou prvou baletnou scénou, je upozorniť na problematiku prevencie a liečby onkologických ochorení. Názov Umenie pre život vychádza z filozofie Umenie liečiť a umenie pomáhať. 
 
REGIME DES KARTENVERKAUFS
Publikované dňa: 12.10.2021
Geschätzte Besucher,
 
wir möchten Sie darüber informieren, dass die Eintrittskarten für unsere Vorstellungen immer am ersten Tag des Monats für den Folgemonat zum Verkauf angeboten werden. Ab dem 2. November werden Sie die Eintrittskarten für alle Dezembervorstellungen (der 1. November ist ein Feiertag) erwerben können. Ab dem 1. Dezember werden Eintrittskarten für die Januarvorstellungen erhältlich sein.
 
Wir möchten Sie auch darüber in Kenntnis setzen, dass aufgrund der anhaltenden Pandemielage präventiv eine große Anzahl von Plätzen im Saal gesperrt (reserviert) werden muss. An jedem Freitag werden alle Eintrittskarten, die die Covid-Ampel für die folgende Woche bewilligt, für den Verkauf freigegeben. Wir empfehlen Ihnen deshalb freitags, eine Woche vor der Vorstellung, unsere Webseite zu besuchen, um die freigegebenen Karten für die Folgewoche erwerben zu können.

Seiten