Aktuelles / Presseberichte

S Mikulášom na Mikuláša alebo ako spievať prvú ligu
Publikované dňa: 07.12.2023
Do Slovenského národného divadla sme symbolicky na 6. decembra, teda na Mikuláša, pozvali novinárov na stretnutie s Mikulášom, prof. Petrom Mikulášom, neopakovateľným operným sólistom a koncertným umelcom, vysokoškolským pedagógom. Pri príležitosti blížiaceho sa umelcovho životného jubilea pripravuje Opera SND na jeho počesť 14. januára 2024 galavečer.
 
Spev je sen
 
ŠŤASTNÉ DIVADELNÉ! NAJKRAJŠIE VIANOCE SÚ V SND
Publikované dňa: 30.11.2023
Vianoce v Slovenskom národnom divadle sa tento rok nesú v duchu hesla Venujte darček, ktorý prináša radosť. SND tým chce svojim divákom pripomenúť, že pod stromčekom nemusia byť iba materiálne veci. Darčekové poukážky alebo vstupenky na predstavenia SND sa tento rok dajú zakúpiť aj na bratislavských vianočných trhoch.
 
SND na vianočných trhoch
 
Slovenské národné divadlo je tento rok prvýkrát súčasťou bratislavských vianočných trhov. Stánok SND sa nachádza na Hlavnom vianočnom trhu v bloku B oproti japonskej ambasáde.
 
Návštevníci si v ňom môžu zakúpiť vstupenky na predstavenia Činohry, Opery a Baletu SND, darčekové poukážky, Študentský pas SND, ale aj dizajnové darčekové predmety divadla, ako sú tričká, mikiny, hrnčeky, magnetky či plátenné tašky s obľúbeným motívom vianočného Luskáčika, či detský divadelný pas.
 
SND sa pridáva ku kampani Zastavme násilie na ženách
Publikované dňa: 24.11.2023
Slovenské národné divadlo sa aj tento rok zapája do podpory celoslovenskej osvetovej kampane Zastavme násilie na ženách, ktorá sa koná v dňoch od 25.11. do 10.12.2023.
 
25. november je Medzinárodným dňom za odstránenie násilia páchaného na ženách. Budova SND sa preto v tento deň symbolicky rozsvieti na oranžovo. Pridávame sa tým ku globálnej kampani Orange the World, ktorú zastrešuje OSN a ktorá tento rok vyzýva svet na účasť sloganom: UNiTE to End Violence against Women – Investujme, aby sme predišli násiliu na ženách a dievčatách.
 
Spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa do kampane zapojili aj herečky a herci Činohry SND Jana Kovalčiková, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta a Richard Stanke a riaditeľka komunikácie SND Barbora Šajgalíková.
 
Divadelné predstavenie prichádza do školských tried
Publikované dňa: 23.11.2023
Činohra Slovenského národného divadla pripravila projekt pre študentov stredných škôl pod názvom Čaute!. Reflektuje v ňom tému starostlivosti o duševné zdravie a prevenciu, čo by mala byť jedna z dôležitých priorít súčasnosti predovšetkým v starostlivosti o dospievajúcu generáciu.
 
Classroom play
 
Inscenácia je realizovaná formou takzvanej classroom play, teda predstavenia, ktoré prichádza za tínedžermi priamo do školských tried. Tento spôsob komunikácie s mladými o zaujímavých a často pálčivých témach je populárny divadelný princíp a má už tradíciu v mnohých krajinách. Prináša nezvyčajný zážitok v prostredí dôverne známom, vyhovuje dĺžkou. Inscenácia trvá jednu vyučovaciu hodinu a po krátkej prestávke čaká na študentov diskusia s odborníkmi na tému hry.
 
Čím osloví hra Čaute!
 
SND na vianočných trhoch
Publikované dňa: 22.11.2023
Pravá vianočná atmosféra vždy zavíta do Bratislavy s otvorením vianočných trhov. Medzi stánkami na Hlavnom námestí tento rok nechýba ani stánok Slovenského národného divadla, ktorý ponúka tie najkrajšie divadelné darčeky.
 
Vianočný stánok SND nájdete na Hlavnom vianočnom trhu v bloku B oproti japonskej ambasáde.
 
Poteší vás vstupenkami na predstavenia Činohry, Opery a Baletu SND, vianočnými darčekovými poukážkami, ale aj dizajnovými darčekovými predmetmi divadla ako sú tričká, hrnčeky, magnetky či plátenné tašky s obľúbeným motívom vianočného Luskáčika.
 
Hlavný vianočný trh sa v Bratislave koná na Hlavnom námestí od 23. novembra. Stánok SND bude otvorený denne od 10.00 do 20.00 hod. do 23. decembra.
 
Šťastné divadelné!

Seiten