News / Press releases

Výberové konanie na generálneho riaditeľa/riaditeľku Slovenskej filharmónie
Publikované dňa: 21.09.2021
Ministerstvo kultúry SR (MK SR) vyhlásilo v pondelok 13. septembra 2021 proces verejného vypočutia na miesto generálneho riaditeľa alebo generálnej riaditeľky Slovenskej filharmónie (SF), ktorá je inštitúciou v zriaďovateľskej pôsobnosti rezortu. Záujemcovia a záujemkyne o túto pozíciu môžu posielať svoje prihlášky do piatka 15. októbra 2021.
 
Oznam ohľadom rekonštrukcie bufetu SND
Publikované dňa: 16.09.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu nepretržitého zlepšovania našich služieb pre vás bude v najbližších dňoch prebiehať rekonštrukcia bufetu vo foyeri Slovenského národného divadla. Z tohto dôvodu nebude dočasne možné sa v prestávkach počas vašej návštevy divadla občerstviť.
 
Urobíme všetko pre to, aby tento drobný diskomfort trval len nevyhnutný čas, a veríme, že začiatkom októbra vám naše služby počas prestávok opäť ponúkneme.
 
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na stretnutie u nás v SND.
Zmena predstavenia: Čaj a apokalypsa 16. 9. 2021
Publikované dňa: 14.09.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme dňa 16. 9. 2021 predstavenie Čaj a apokalypsa. Ako náhradné predstavenie uvedieme inscenáciu Ilúzie dňa 16. 9. 2021 o 19:00 hod. v v Štúdiu SND.
 
Zakúpené vstupenky na pôvodné predstavenie Vám platia aj na náhradný titul. V prípade, že navštívite náhradné predstavenie, strácate nárok na vrátenie vstupného, ako aj na náhradu prípadného cenového rozdielu medzi pôvodným a náhradným predstavením. Ak sa však rozhodnete, že náhradný ponúkaný titul nenavštívite, máte právo vrátiť nepoužité vstupenky a peniaze Vám budú refundované v plnej výške Vami zakúpených vstupeniek.
 
1. Máte možnosť so svojimi vstupenkami prísť kedykoľvek do pokladnice v priebehu sezóny 2021/ 2022 a tieto si zameniť za Vami požadované predstavenie.
 
Zrušenie dnešného predstavenia Bál 12. 9. 2021
Publikované dňa: 12.09.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme DNES 12. 9. 2021 predstavenie Bál v Sále činohry SND BEZ NÁHRADY.
 
Vstupenky si v pokladnici SND môžete do 15 dní vymeniť za vstupenky na predstavenie rovnakého titulu uvádzané v najbližšom termíne alebo za iný titul.
 
O vrátenie vstupného po 15 pracovných dňoch je možné požiadať výlučne písomne (resp. pri on-line nákupe aj e-mailom) na adrese rezervacie@snd.sk. Zároveň je potrebné uviesť Vaše číslo účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a priložiť sken vstupenky na refundáciu.
 
Ospravedlňujeme sa vám za prípadné komplikácie súvisiace s touto zmenou.
 
Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.
 
Vaše SND.
Zmena organizácie dopravy v okolí novej budovy SND
Publikované dňa: 03.09.2021
Vážení návštevníci,
 
z dôvodu pokračujúcich prác pri rozširovaní výstavby nákupného centra Eurovea dochádza k zmenám v organizácii dopravy aj v bezprostrednom okolí novej budovy Slovenského národného divadla.
 
Pri príchode do divadla rátajte, prosím, s oplotením projektu Eurovea II., ktoré je na mape znázornené ružovou farbou.
 
Trasy pre chodcov sú vyznačené modrou farbou.
Trasy pre cyklistov sú vyznačené zelenou farbou.
Trasy pre vodičov automobilov sú vyznačené oranžovou farbou.
 
Na prístupe k hlavnému vchodu divadla zo strany nákupného centra Eurovea a od Šafárikovho námestia a Olejkárskej ulice sa pre chodcov nič nemení. Dopravné obmedzenia sa týkajú priestoru od novej budovy divadla smerom k Mostu Apollo. Chodci a cyklisti smerujúci do divadla od Mosta Apollo sa k divadlu dostanú namiesto Pribinovej po Landererovej ulici.
 

Pages